News - III liga

Concordia znowu w strefie spadkowej

2023-05-13 21:03:38 Concordia Elbląg, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia

Concordia Elbląg przegrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:2. Elblążanie ponownie znaleźli się w strefie spadkowej z tą sama liczbą punktów, co Warta Sieradz

Concordia na sobotni wyjazd do Nowego Dworu Mazowieckiego pojechała bez kontuzjowanych Radosława Bukackiego, Mariusza Pelca i Macieja Woźniaka, za to z Jakubem Rękawkiem, który wrócił do składu po pauzie za żółte kartki.

Świt był zespołem przeważającym W pierwszej połowie trafił po zagraniu z rzutu rożnego Andrieja Yampola i główce Mateusza Brody. W 50. minucie Jakub Wąsowski obronił rzut karny podyktowany za faul Mateusza Jońcy na Adrianie Ciachu, który wykonywał sam poszkodowany. Wynik spotkania ustalił w końcówce meczu Marcel Niesłuchowski, dobijając groźny strzał obroniony przez Wąsowskiego.

Kolejne spotkanie podopieczni Adriana Żurańskiego zagrają 20. maja. O 17 podejmą przy Krakusa Mławiankę Mława.

• Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Concordia Elbląg 2:0 (1:0)

1:0 - Broda (37), 2:0 - Niesłuchowski (83)

Concordia: Wąsowski – Jońca, Weremko, Szawara (86 Błaszczyk), Nowicki, Drewek, Zielecki (62 Góral), Rękawek, Szmydt (86 Jarzębski), Kopka, Joao Augusto.

Źródło: concordia.elblag.pl