forBet promocja

News - III liga

Wojciech Tarnowski ma uratować III ligę w Ostródzie

2023-05-03 22:37:25 Sokół Ostróda, Janusz Bucholc, Wojciech Tarnowski

Wojciech Tarnowski w okresie pracy w Sokole Ostróda. Fot. Paweł Piekutowski

Wojciech Tarnowski w okresie pracy w Sokole Ostróda. Fot. Paweł Piekutowski

3 maja 2023 roku Sokół Ostróda poinformował o zaturdnieniu nowego trenera. Janusza Bucholca na stanowisku szkoleniowca zastąpił Wojciech Tarnowski.

Sokół Ostróda będzie miał trzeciego trenera w tym sezonie. Drużynę do rozgrywek III ligi po spadku z II ligi przygotowywał Dominik Bednarczyk. Początek Sokół miał bardzo kiepski, pierwsze cztery spotkania zakończyły się porażkami. Zarząd w jego miejsce zatrudnił Janusza Bucholca. Były piłkarz m.in. Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmienił losy zespołu. Sokół rundę jesienną zakończył na ósmej pozycji z dorobkiem 27. punktów. Kibice tego klubu bardziej spoglądali w górną część tabeli niż w kierunku strefy spadkowej.

W wywiadzie udzielonym "Gazecie Olsztyńskiej" Janusz Bucholc nie chciał deklarować jakie miejsce go interesuje na koniec sezonu. Wspominał o tym, że dla niego liczy się rozwój indywidualny piłkarzy. Szkoleniowiec nie brał uwagi, że jego zespół może spaść do IV ligi.

Niestety wiosna w wykonaniu Sokoła jest fatalna. Zespół w dziewięciu spotkaniach zdobył zaledwie jeden punkt. Wywalczyli go w wyjazdowym spotkaniu z Legią II Warszawa, pozostałe spotkania zakończyły się porażkami. O zmianie trenera działacze Sokoła myśleli już w momencie odpadnięcia drużyny z Wojewódzkiego Pucharu Polski. Niespodziwanie Sokół przegrał u siebie z DKS-em Dobre Miasto. Janusz Bucholc otrzymał jednak jeszcze szansę w kolejnych spotkaniach ligowych, ale obydwa zakończyły się porażkami (derby w Elblągu oraz mecz z liderem z Łodzi).

Pracę oficjalnie Janusz Bucholc stracił 1 maja. Natychmiast pojawiła się giełda nazwisk szkoleniowców, którzy mogą pracować się w Sokole. Na liście pojawił się m.in. Maciej Szostek (aktualny trener DKS-u Dobre Miasto) oraz Adam Fedoruk (aktualny trener Granicy Kętrzyn).

Nowym szkoleniowcem Sokoła Ostróda został Wojciech Tarnowski. Doświadczony trener pracował już wcześniej w Sokole w latach 2013-2015 wygrywając z tym klubem rozgrywki III ligi i walczył w barażach o II ligę. Teraz przed byłym trenerem m.in. Startu Działdowo, Jezioraka Iława i GKS-u Wikielec kolejne wyzwanie jakim jest utrzymanie Sokoła w rozgrywkach III ligi. Sytuacja w tabeli nie jest jeszcze dramatyczna, wszystko zależy od postawy Sokoła na boisku.

W najbliższą sobotę Sokół zagra na wyjeździe z Unią Skierniewice.

rys

Komentarze

 1. sok 2023-05-04 06:50:38 (***.***.***.***) #78172 0:0 zgłoś

  "Ciężko Mu będzie ale będzie musiał..."

 2. druch Boruch 2023-05-04 00:32:22 (***.***.***.***) #78171 0:0 zgłoś

  Pamiętam, ze za czasów Tarnowskiego swoje 5 minut i chyba najlepszy okres w swoim graniu miał Piotrek Piceluk, a teraz co? Kim tu grać? Nie będzie tak, ze nagle jeden czy drugi piłkarz się rano obudzi i okaze się, ze wstał o klasę lub dwie lepszy. Trzeba walczyć, by się utrzymać i gdy się uda, coś posklejać w letniej przerwie.

Dodaj swój komentarz

           
##### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
##### #  # # ## # 
#  # #  # ## ## 
#  # #### #  #