forBet promocja

Liga gra! - Kobiety

Stomilanki jedną nogą w Ekstralidze

2023-04-30 23:33:33 KKP Stomilanki Olsztyn, Ząbkovia Ząbki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarki Stomilenek Olsztyn są jedną nogą w Ekstralidze. Olsztyniankom do awansu brakuje już tylko jednego zwycięstwa lub innych korzystnych wyników. W niedzielę podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały 5:2 w Ząbkach z miejscową Ząbokovią.

Przed Stomilankami jeszcze dwa spotkania w Orlen I lidze, mogą je nawet przegrać, a i tak będą miały szansę na awans. Wystarczy, że w następnej kolejce Rekord Bielsko-Biała pokona Skrę Częstochowa. Wtedy zespół z Jasnej Góry przy wygraniu dwóch spotkań miałby maksymalnie tyle samo punktów co olsztyński zespół (43), ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

Olsztyńskie zawodniczki nie muszą się jednak patrzeć na nikogo innego, a wystarczy wygrać kolejne spotkanie wyjazdowe w Bielawie z Bielawianką i będzie można świętować historyczny awans do kobiecej Ekstraligi.

W Ząbkach Stomilanki zdominowały rywalki, w pewnym momencie prowadziły już 5:0, i dopiero w tym momencie rywalki miały swoje pięć minut. Strzeliłu dwa gole, ale po ostatnim gwizdku sędziego do zawodniczki z Olsztyna świętowały 13. zwycięstwo w tym sezonie.

 • Ząbkovia Ząbki - Stomilanki Olsztyn 2:5 (0:3)

0:1 - Sunday (18), 0:2 - Osajkowska (30), 0:3 - Rosiak (42), 0:4 - Olender (48), 0:5 - Kędzia (55), 1:5, 2:5 - ? (68, 82)

Stomilanki: Ptaszek - Taranowska (70 Krech), Kędzia, Skrzypińska, Libera (84 Żukowska), Sokołowska, Osajkowska, Korzec (70 Bida), Rosiak, Kałużna (84 Milewska), Sunday (46 Olender)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

         
##### #  # ##### 
 #  # #  #  
 #   #   #  
 #   #   #  
 #   #   #  
 #   #   #