Bez niespodzianki w Ostródzie

2023-04-29 20:53:42 Sokół Ostróda, ŁKS II Łódź

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda nie sprawili niespodzianki w starciu z liderem III ligi. Podopieczni Janusza Bucholca przegrali 0:2 z ŁKS-em II Łódź. W rundzie wiosennej nie wygrali jeszcze żadnego meczu.

Piłkarze III-ligowego Sokoła Ostróda są w dramatycznej formie i chyba nikt nie łudził się, że w starciu z liderem rozgrywek nastąpi cudowne przełamanie. Podopieczni Janusza Bucholca w rundzie wiosennej grają beznadziejnie i łącznie z tym spotkanie na dziewięć meczów tylko raz zremisowali, wszystkie pozostałe spotkania przegrali.

Łodzie dwie bramki strzelili w pierwszych dwudziestu minutach spotkania i były to trafienia po stałych fragmentach gry. Najpierw w 17. minucie lider kombinacyjnie rozegrał rzut rożny. Poszło dośrodkowanie w pole karne i niepilnowany Wiktor Kościuk strzelił z głowy z 5 metrów, piłka odbiła się jeszcze od Mateusza Błauta i wpadła do siatki. Trzy minuty później było już 2:0 dla ŁKS-u II, po dośrodkowaniu z rożnego tym razem nikt nie przypilnował Mateusz Bąkowicza.

Sokół miał swoje sytuacje na strzelenie kontaktowej bramki, ale niestety nic z tego nie wyszło. Do tego Trójkolorowi musieli od 67. minuty grać w osłabieniu po tym jak za czerwoną kartkę wyleciał z boiska Łukasz Mościcki.

Sytuacja w tabeli Sokoła nie jest jeszcze tak kiepska jakby się mogło wydawać. III ligę dla Ostródy da się uratować, ale trzeba zacząć wygrywać. W tym momencie ekipa trenera Bucholca ma sześć punktów przewagi nad 16. w tabeli Błonianką Błonie.

Kolejne spotkanie Sokół zagra 6 maja w Nieborowie z Unią Skierniewice. W meczu naszego innego reprezentanta w III lidze Concordia Elbląg przegrała 3:4 z Ursusem Warszawa.

• Sokół Ostróda – ŁKS II Łódź 0:2 (0:2)

0:1 - Kościuk (17), 0:2 - Bąkowicz (20)

Sokół: Leszczyński - Kwiencer (71 Grudnowski), Porębski, Błaut, Pawluczuk, Mościcki, Stefański (84 Szałkowski), Święty (84 Banul), Furman, Mysiorski, Lubak (46 Lehostajew)