Liga gra!

Sokół Ostróda w poważnym kryzysie

2023-04-08 14:17:21 Sokół Ostróda, Pilica Białobrzegi

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Sokół Ostróda nadal jest bez zwycięstwa na wiosnę w rozgrywkach III ligi. Podopieczni Janusza Bucholca pojechali do Białobrzegu po zwycięstwo, ale niestety przegrali na wyjeździe z miejscową Pilicą 0:1.

Sokół Ostróda w tym roku rozegrał do tego meczu pięć spotkań ligowych, w których zdobył zaledwie jeden punkt. Ostródzianie przed Wielkanocą chcieli poprawić swój dorobek punktowy, ale niestety na chęciach tylko się skończyło. Podopieczni Janusza Bucholca przegrali 0:1 tracąc bramkę w pierwszej połowie spotkania.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, która stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji i jedna taka akcja znalazła drogę do bramki. W 28 minucie w okolicach pola karnego znalazł się Maciej Kencel i płaskim uderzeniem dał prowadzenie gospodarzom. Goście próbowali odpowiedzieć, jednak najgroźniejsi byli tylko po stałych fragmentach gry. Raz piłka uderzyła w boczną siatkę i niestety Sokoły do szatni zeszli przegrywając 0:1.

W drugiej połowie spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą, ale mecz kończyli w dziesiątkę. Sokół końcówkę meczu grał w przewadze jednego zawodnika, ale nie wykorzystał tej sytuacji. Najbliżej wyrównania byli po strzale z rzutu wolnego. Niestety mecz zakończył się 11 porażką Ostródzian w III lidze.

W najbliższą sobotę Sokół zagra na własnym stadionie z Olimpią Zambrów (15 kwietnia 2023 roku, godzina 16:00).

• Pilica Białobrzegi - Sokół Ostróda 1:0 (1:0)

1:0 - Kencel (28)