Liga gra! - IV liga

Twierdza w Lidzbarku Warmińskim obroniona. Hit na remis

2023-04-08 08:46:10 GKS Wikielec, Polonia Lidzbark Warmiński, Damian Jarzembowski, Daniel Wierzbowski

Ponad 750 kibiców oglądało hit IV ligi. Fot. Emil Marecki

W Wielki Piątek odbyło się najciekawsze spotkanie forBET IV ligi ze świątecznej kolejki. Na własnym stadionie Polonia Lidzbark Warmiński zremisowała 1:1 z GKS-em Wikielec. Twierdza w warmińskiej miejscowości nie została zdobyta, gospodarze na własnym obiekcie są niepokonani od 32 spotkań.

GKS Wikielec mógł już na samym początku prowadzić, arbiter spotkania Grzegorz Kawałko podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym. Do “jedenastki” podszedł Piotr Kacperek, ale jego intencje wyczuł Jan Lechowid, a potem jeszcze wybronił strzał rywala.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie meczu, z lewej strony w pole karne zagrał Piotr Karłowicz, a akcję ładnym strzałem wykończył Sergey Gurov.

W drugiej połowie meczu goście mieli przewagę na boisku, ale nic z niej nie wynikało, a gospodarze czekali na swoją kolejną szansę po kontrze. GKS Wikielec doprowadził do remisu w 88. minucie. Z autu w pole karne piłkę wrzucił Maciej Kotarba, piłkę musnął Vlad Krasovskiy i wynik na tablicy zmienił się na 1:1. Ten sam zawodnik chwilę później wyleciał z boiska za uderzenie rywala… głową.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem. Polonia Lidzbark Warmiński jest niepokonana od 32. spotkań na własnym stadionie. Ostatni raz przegrali u siebie w listopadzie 2020 roku z Pisą Barczewo. Od tego momentu nie zaznali żadnej porażki, a rozegrali na własnym stadionie 32 spotkania ligowe, z czego 27 wygrali i 5 razy zremisowali.

- Mieliśmy rzut karny, który powinniśmy zamienić na bramkę, czy to bezpośrednio czy przy dobitce - powiedział po meczu Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. - Inaczej by wyglądało wtedy nasze granie. Do karnego, co prawda trwało to parę minut było widać w naszej grze energię, a Polonia została przez nas stłamszona. Po karnym sytuacja się odwróciła, trochę za mocno żyliśmy tym co za nami, a nie tym co przed nami. Skończyło się to utratą bramki, zupełnie zasłużenie, bo nie dominowaliśmy na boisku, nie byliśmy stroną dominującą, a reagowaliśmy tylko na to co grał przeciwnik. To jest niedopuszczalne. Po 20. minutach odżyliśmy, mieliśmy kilka swoich sytuacji, m.in. poprzeczka i bramkarz gospodarzy bardzo dobrze bronił. Po przerwie skorygowaliśmy ustawienie, chcieliśmy przejąć inicjatywę w środku boiska. Tworzyliśmy sytuacje i nie narażaliśmy się na kontry. Nie dopuszczaliśmy rywali do pola karnego. Zasłużyliśmy na wyrównującą bramkę i bardzo żałuję, że mój zawodnik tak bardzo emocjonująco podszedł do sytuacji przy czerwonej kartce, bo były podstawy pokusić się o 2:1. Tak się nie stało, więc to tylko gdybanie. Nie jestem szczęśliwy, ale szanuję ten punkt.

- My też szanujemy punkt, bo wiedzieliśmy jaki przeciwnik do nas przyjeżdża - powiedział po meczu Daniel Wierzbowski, trener gospodarzy. - Prowadziliśmy praktycznie do końca 1:0, więc jest duży niedosyt. To co mieliśmy założone realizowaliśmy tylko do 20. minuty, a potem nasza gra opierała się głównie na defensywie. Byliśmy dobrze przygotowani, wiedzieliśmy, że musimy dobrze pilnować w polu karnym, żeby GKS nie zaszkodził nam po wrzutkach z bocznych stref boiska. Bramkę dostaliśmy z rzutu autu i sami sobie możemy pluć w brodę. W drugiej połowie zabrakło nam większego doświadczenia, może zmiany nie były wartościowe jak zawodnicy z wyjściowej jedenastki.

GKS Wikielec utrzymał 9. punktową przewagę nad Polonią Lidzbark Warmiński. Do tego lider forBET IV ligi ma jedno spotkanie zaległe z Huraganem Morąg.

Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1 Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1 Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1 Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1 Polonia Lidzbark Warmiński - GKS Wikielec 1:1