Druga wygrana Olimpii Elbląg na wiosnę

2023-03-25 20:23:39 Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg nie zwalnia tempa i po wygranej nad rezerwami Śląska Wrocław (2:1), ponownie sięgnęła po trzy punkty. Podopieczni Przemysława Gomułki wygrali 1:0 ze Zniczem w Pruszkowie

Oba zespoły przystępowały do rywalizacji z długimi passami bez porażki, jednak to gospodarze wygrali wszystkie wiosenne mecze. W ekipie z Elbląga zabrakło na boisku pauzujących za kartki Łukasza Sarnowskiego i Marcina Czernisa, wrócił za to obrońca Adrian Piekarski.

Jedyna bramka tego meczu padła w 32. minucie spotkania. Po akcji skrzydłem  dośrodkowywał Michał Kuczałek, piłkę zgrywał Jakub Branecki a w bramce umieścił ją Mariusz Gabrych. W drugiej połowie elblążanie mieli kilka szans a w końcówce spotkania ponownie z dobrej strony pokazał się Andrzej Witan, ratując trzy punkty dla Olimpii, dla której był to 9 mecz bez porażki z rzędu w lidze.

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 1. kwietnia, gdy podejmie na własnym boisku rezerwy Lecha Poznań.

• Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

0:1 - Gabrych (32)

Olimpia: Witan – Wierzba (72 Szczudliński), Piekarski, Kuczałek, Stefaniak, Danilczyk, Każmierowski (80 Gorzycki), Sienkiewicz (80 Jakubczyk), Stasiak, Gabrych (72 Jóźwicki), Branecki (89 Kozera).