News - II liga

Zamiast trzech tylko jeden punkt

2023-03-04 20:46:39 Olimpia Elbląg, II liga,

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Olimpia Elbląg zaprezentowała się po raz pierwszy w tym roku przed własną publicznością. Do drużyny Przemysława Gomułki przyjechała Pogoń Siedlce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, a elblążanie nie wykorzystali rzutu karnego.

Gospodarze objęli prowadzenie tuż przed upływem pierwszego kwadransu gry. Jakub Branecki popędził lewym skrzydłem w kierunku pola bramkowego Pogoni. Dograł do Mariusza Gabrycha, który pokonał Macieja Kikolskiego, który często ratował swój zespół z opresji.

W 62. minucie Olimpia mogła podwyższyć prowadzenie. Po faulu na Jakubie Braneckim elbążanom przyznano "jedenastkę". Do piłki podszedł Jan Sienkiewicz i trafił w słupek, jednak dobił strzał, więc arbiter odgwizdał rzut wolny pośredni dla Pogoni.

Do wyrównania doprowadził były zawodnik elblążan Cezary Demianiuk po kontrataku. Olimpia Elbląg w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Początek 11. marca o godzinie 19:45.

- Druga połowa była jedną z najlepszych połów, jaka widziałem w Olimpii Elbląg. Jeśli jest to średni dzień, to taki mecz musi się zakończyć wynikiem 3:0, jeśli jest dobry to 5:0. Kończy się 1:1, dla nas to jest porażka. Przeciwnik w drugiej połowie oddał jeden celny strzał i trafił w słupek, który jako celny się nie licz – powiedział po meczu Przemysław Gomułka.

• Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

1:0 – Gabrych (14). 1:1 – Demianiuk (68)

Olimpia: Witan – Jakubczyk, Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Stefaniak (83 Wierzba) – Czernis, Jóźwicki (83 Famulak), Sienkiewicz (72 Stasiak) – Gabrych (72 Rajch), Branecki.

żółte kartki: Sienkiewicz - Nowak, Dzięcioł, Pek, Lewandowski, Wichtowski.