Liga gra! - Kobiety

Stomilanki nadal niepokonane w 1 lidze kobiet

2023-02-25 22:40:19 KKP Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski, Skra Częstochowa

Stomilanki Olsztyn wygrały 1:0 ze Skrą Częstochowa. Fot. Emil Marecki

Stomilanki Olsztyn od zwycięstwa rozpoczęły rundę rewanżową w rozgrywkach Orlen 1. Liga. Przed własną publicznością podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały 1:0 ze Skrą Częstochowa. Bramkę na wagę trzech punktów po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego strzeliła Wiktoria Skrzypińska.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Stomilanki miały momentami przebłyski swojej doskonałej gry, ale zawodniczki z Częstochowy też pokazały kilka ciekawych akcji. Zobaczyliśmy po jednej akcji z obu stron. Na prowadzenie swój zespół mogła wyprowadzić Ester Sunday, a goście mogły objąć prowadzenie, ale na szczęście dla Stomilanek piłka po jednym ze strzałów zatrzymała się na poprzeczce. Tutaj niezłą wtopę mogła zaliczyć bramkarka Kinga Ptaszek.

Stomilanki w drugiej połowie także męczyły się ze Skrą, jakościowo spotkanie stało na słabym poziomie, ale mimo wszystko komplet punktów został w Olsztynie. W 62. minucie przepiękną bramkę z rzutu wolnego zdobyła Wiktoria Skrzypińska, która z 20. metrów posłała piłkę prosto w okienko. Rzut wolny chwilę wcześniej wywalczyła Sunday, która szykowała się do uderzenia, ale została nieprawidłowo powstrzymana.

Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0 Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0 Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0 Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0 Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0

- Nie był to może najpiękniejszy mecz, ale najważniejsze są trzy punkty - powiedział po spotkaniu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Druga połowa spotkania pokazała, że jesteśmy stroną dominującą. Skra była zdeterminowana, żeby zabrać nam punkty, ale moje dziewczyny się nie dały i za to im dziękuje. Pokazaliśmy, że nieprzypadkowo jesteśmy liderem i wygrywamy takie ciężkie spotkania. Rekord Bielsko-Biała przegrał, więc powiększyliśmy przewagę w tabeli, odskoczyliśmy do reszty zespołów i to nas najbardziej cieszy.

Kolejne spotkanie w niedzielę (5 marca) Stomilanki zagrają na wyjeździe z Trójką Staszkówka/Jelna.

• Stomilanki Olsztyn - Skra Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 - Wiktoria Skrzypińska (62)

Stomilanki: Ptaszek - Krech (90 Taranowska), Kędzia, Skrzypińska, Libera, Osajkowska, Kałużna, Bida (62 Czarnecka), Sokołowska, Rosiak, Sunday (90 Olender)