forBet promocja

News - Inne

Sędziowie pokazali moc! Zebrali 24 tysiące złotych

2023-01-15 18:47:52 Olsztyński Turniej Sędziów, Alojzy Jarguz

Turniej wygrali piłkarze A-klasy. Fot. wmzpn.pl

Turniej wygrali piłkarze A-klasy. Fot. wmzpn.pl

Piłkarska rodzina skupiona wokół sędziów z województwa warmińsko-mazurskiego znowu pokazała moc. Podczas XIII Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza zebrano blisko 24 tysiące złotych.

- Gramy w piłkę, integrujemy się jako środowisko sędziowskie, a także zbieramy pieniądze na szczytny cel. Po oficjalnym zakończeniu turnieju, zawsze przenosimy się na kolacje integracyjną i rozpoczynamy licytację wielu gadżetów - mówi Michał Pereszczako jeden z organizatorów turnieju. Historia tej imprezy sięga 2009 roku. Wtedy pierwszy raz społeczność sędziowska z naszego województwa spotkała się w hali Szkoły Podstawowej nr 7 przy alei Przyjaciół 42. W turnieju biorą udział nie tylko sami sędziowie, a także delegaci, obserwatorzy, pracownicy i przyjaciele Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

- W naszym środowisku była chęć spotkania się wszystkich w jednym miejscu w celach integracji - mówi Jarosław Sielski, główny organizator piłkarskich zmagań sędziów. - Dopiero z biegiem lat zrodziła się idea żeby wykorzystać naszą integracją dla wyższych celów. Tak postanowiliśmy przy okazji zbierać pieniądze na szczytne cele. I tak to trwa, że tegoroczny turniej będzie naszym 13. spotkaniem, byłoby więcej, ale jeden turniej musieliśmy odwołać ze względu na pandemię. Trzy lata temu turniej stał się bardziej prestiżowy, bo organizatorzy nadali mu imię Alojzego Jarguza, czyli pierwszego sędziego piłkarskiego z Polski, który prowadził mecz mistrzostw świata. Jarguz uczestniczył w mundialu rozgrywanym w 1978 roku w Argentynie, 4 lata temu później w Hiszpanii także sędziował. Poprowadził łącznie ponad 1300 meczów, w tym 18 międzypaństwowych, około 70 klubowych międzynarodowych, 25 w europejskich pucharach oraz około 300 meczów ligowych w Polsce. Sędziował też mecze w lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Alojzy Jarguz zmarł 22 kwietnia 2019 roku i spoczywa w Alei Zasłużonych olsztyńskiego cmentarza przy ulicy Poprzecznej.

Tym razem najlepsi na boisku okazali się sędziowie, którzy na co dzień pracują przy spotkaniach A-klasy. Wygrali zasłużenie, bo nie przegrali żadnego spotkania, a wygrali m.in. 4:0 z Przyjaciółmi Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Było to najwyższe zwycięstwo tego dnia, bo spora liczba spotkań była bardzo wyrównana. Emocji nie brakowało, ale to co najważniejsze wydarzyło się wieczorem w Kuźni Społecznej.

To właśnie tam podczas uroczystej kolacji dokonano licytacji. Zebrano blisko 24 tysiące złotych, które w postaci sprzętu medycznego trafi do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. To rekord w całej historii piłkarskiej rywalizacji sędziów.

XIII Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza XIII Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza XIII Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza XIII Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza XIII Olsztyński Turniej Sędziów im. Alojzego Jarguza

https://dwadozera.pl/XIII-Olsztynski-Turniej-Sedziow-im-Alojzego-Jarguza,g1392.html

rys

Komentarze

 1. do poniżej 2023-01-18 08:51:43 (***.***.***.***) #77647 0:0 zgłoś

  Towarzysz Beria wiecznie żywy

 2. ZSRR 2023-01-17 19:02:37 (***.***.***.***) #77646 0:0 zgłoś

  jak sie czyta co teraz ludzie wypisuja na internetach to nie cenzura tylko złapanie za morde i chłostanie by się przydało.

 3. cenzura, 2023-01-17 14:32:25 (***.***.***.***) #77645 0:0 zgłoś

  strona kontrolowana strona kontrolowana strona kontrolowana .,

 4. cenzura 2023-01-17 14:29:36 (***.***.***.***) #77644 0:0 zgłoś

  strona kontrolowana strona kontrolowana strona kontrolowana .

Dodaj swój komentarz

           
   # #  # #  # 
   # #  # #  # 
   # #  # ####  
   # #  # # #  
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #