forBet promocja

News - Kobiety - Nasi za granicą

Natalia Piątek trafiła do mistrza Austrii

2022-12-14 21:58:39 Natalia Piątek

Natalia Piątek. Fot. Artur Szczepański

Natalia Piątek. Fot. Artur Szczepański

Pochodząca z Ostródy Natalia Piątek od stycznia 2023 roku będzie grała w barwach mistrza Austrii. 22-letnia bramkarka przechodzi z Sportis KKP Bydgoszcz do Sankt Polten.

Natalia Piątek pierwsze piłkarskie kroki stawiała w Sokole Lejdis Ostróda. Na pierwszym treningu pojawiła się w 2014 roku. Wtedy na pewno nie przypuszczała, że osiem lat później będzie bohaterką transferu zagranicznego.

Dobra postawa na lokalnym podwórku zaowocował przenosinami do Olsztyna, gdzie z miejsca stała się podstawową bramkarką Stomilanek. W stolicy regionu w drużynie Dariusza Maleszewskiego grała przez trzy lata i swoją bardzo dobrą postawą na boiskach I ligi zapracowała na transfer do klubu Ekstraligi. Przeniosła się na drugi koniec Polski, a konkretnie do AZS-u PWSZ Wałbrzych.

Natalia Piątek nie będzie dobrze wspominała tego okresu, bo tam większość czasu zmagała się z ciężką kontuzją. Podczas rozgrzewki przed meczem młodzieżowej reprezentacji Polski doznała urazu kolana i potrzebowała, aż czterech operacji żeby w pełni zdrowa wrócić do treningów.

Kolejną szansę gry w Ekstralidze dostała w klubie ze Szczecina. Pomocną dłoń wyciągnęła do zawodniczki ówczesna Olimpia (bo teraz kobieca sekcja w tym mieście należy do Pogoni). Kolejnym klubem w CV Piątek był zespół Sportis KKP Bydgoszcz, w którym spędziła łącznie 1,5 sezonu.

Wychowanka Sokoła Ostróda zagrała praktycznie we wszystkich spotkaniach ligowych i dzięki temu zagraniczne kluby zaczęły się interesować zawodniczką.

Sankt Polten to aktualny mistrz Austrii i lider 1. Bundesligi. Na krajowym podwórku ten zespół nie ma sobie równych. Nowa drużyna Natalii Piątek rywalizuje jeszcze kobiecej Lidze Mistrzów.

rys

Komentarze

 1. chłopiec 2022-12-19 04:41:44 (***.***.***.***) #77577 0:0 zgłoś

  Natalka odpierdoliaś numer a to trzeba być wybitnym sportowcem, Proszę Pni ogromny szacunek i gratulacje.

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####  #### 
 # # #  # #  # 
 ##  #  # #  # 
 ##  #  # # # # 
 # # #  # #  # 
#  # ####  ### #