Liga gra! - II liga

Cztery gole do przerwy piłkarzy Sokoła

2022-10-29 20:28:12 Sokół Ostróda, Pelikan Łowicz

Radość piłkarzy Sokoła Ostróda po wygranej z Pelikanem Łowicz. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda wygrał trzecie spotkanie z rzędu w III lidze. Tym razem podopieczni Janusza Bucholca pokonali przed własną publicznością 4:1 Pelikana Łowicz. Ostródzianie do przerwy strzelili wszystkie gole. Klasycznym hattrickiem popisał się w sobotę Dawid Kasprzyk.

Pierwsza bramka padła w 13. minucie spotkania. Z prawej strony dośrodkował Łukasz Święty, piłkę na 11 metr zgrał Michał Kiełtyka, a idealną sytuację na gola zamienił Dawid Kasprzyk. W 29. minucie wspomniany Kiełtyka podwyższył prowadzenie. Zawodnik Sokoła wykorzystał podanie Maksyma Kwiencera. Przy golu na 3:0 autorstwa Dawida Kasprzyka bardzo ładną akcją popisał się Błażej Klimek. Czwarta bramka padła z rzutu karnego, którego pewnie wykonał Kasprzyk, a chwilę wcześniej w polu karnym faulowany był Jakub Mysiorski. Po zmianie stron goście zdołali strzelić jeszcze honorowego gola.

• Sokół Ostróda - Pelikan Łowicz 4:1 (4:0)

1:0 - Kasprzyk (13), 2:0 - Kiełtyka (29), 3:0, 4:0 - Kasprzyk (40, 45 k), 4:1 - Łojszczyk (75)

Sokół: Florczak - Kwiencer, Porębski, Klimek, Pawluczuk, Kopacz, Święty, Furman (83 Skok), Kiełtyka, Mysiorski (61 Banul), Kasprzyk (87 Hołowczenko)