Olimpia Elbląg zdobyła w Krakowie 3 punkty

2022-10-22 18:58:46 Olimpia Elbląg, Garbarnia Kraków

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. zksolimpia.pl.

Olimpia Elbląg wygrała po ciekawym spotkaniu w Krakowie z garbarnią 2:1. Bramki dla elblążan strzelali Yan Senkevich i Aron Stasiak.

Do Krakowa Olimpia pojechała rozbita konfliktem trenera Przemysława Gomułki z dotychczasowym kapitanem Kamilem Wengerem, który został odsunięty od I zespołu. Nie przeszkodziło to zgranąć elblążanom trzech punktów, które ponownie wywindowały Olimpię do strefy barażowej.

Pierwsza połowa ewidentnie była pod dyktando gości, bo Garbarnia nie oddała nawet strzału na bramkę Andrzeja Witana. Z licznych ataków Olimpii tylko jeden zakończył się sukcesem. W 27. minucie po przechwycie prowadzenie elblążanom dał Yan Senkevich.

Po zmianie stron Garbarnia atakowała żywiołowo, Olimpia udanie się broniła aż do 71. minuty, kiedy to Adam Żak z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Gospodarze chcieli iść za ciosem, ale dobrze funkcjonowała obrona elblążan, świetnie w bramce spisał się Witan przy strzale Żaka. Goście pokarali nieskuteczność Garbarni i już w 75. minucie ponownie objęli prowadzenie. Sytuację sam na sam z Mateuszem Bartusikiem wykorzystał Aron Stasiak.

"Brązowi" walczyli do końca, próbowali zmienić niekorzystny wynik, znów świetnie bronił Witan, a swoją szansę na podwyższenie prowadzenia miała też Olimpia, ale Senkevich w doliczonym czasie gry trafił tylko w słupek.

Kolejny mecz Olimpia zagra ponownie na wyjeździe. Już w środę (26. października) zmierzy się z GKS-em w Jastrzębiu. Na prośbę rywali zmieniono termin i gospodarza spotkania.

• Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)

0:1 - Senkevich (27), 1:1 - Zak (71), 1:2 - Stasiak (75).

Olimpia: Witan - Jakubczyk, Sarnowski, Kuczałek, Piekarski, Stefanik (78 Filipczyk) - Danilczyk, Czernis, Senkevych - Stasiak (87 Łabecki), Wojtyra (60 Branecki).