Porażka Concordii Elbląg

2022-09-10 22:52:08 Concordia Elbląg, Lechia Tomaszów Mazowiecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. lechiatm.pl.

Cały czas nie udaje się Concordii Elbląg odnieść zwycięstwa w III lidze. Elblążanie znów przegrali, tym razem z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:3.

Nie mogą znaleźć recepty na III ligę podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego. Ponowna przegrana stała się faktem, pomimo prowadzenia po pierwszej połowie 2:1. Ten mecz zaczął się dla elblążan słabo, bo już w 10. minucie Kamil Cyran wykorzystał rzut karny podyktowany  za faul na Konradzie Górce. Potem Słoniki złapały wiatr w żagle i po 10 minutach przeprowadziły dwie zabójcze akcje. Najpierw do bramki rywali trafił Eryk Jarzębski, a niecałą minutę później Aleks Łęcki i gospodarze objeli upragnione prowadzenie, które potrafili obronić aż do przerwy.

Druga połowa to jednak popis Lechii, która bardzo zmotywowana, cały czas dążyła do odwrócenia meczu. W 53. minucie dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Szymczaka na gola zamienił Adrian Skrzyniak. Goście cały czas atakowali, zepchnęli elblążan na własną połowę. Niestety zespół Krzysztofa Machińskiego zapomniał, że gra się do końca. W 86. minucie goście przeprowadzili dobrą akcję, po której w sytuacji sam na sam znalazł się Klim Morenkov i ustalił wynik spotkania.

17. września Concordia pojedzie do Ostródy na III-ligowe derby z Sokołem.

• Concordia Elbląg - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (2:1)

0:1 - Cyran (10 k), 1:1 - Jarzębski (19), 2:1 - Łęcki (20), 2:2 - Skrzyniak (53), 2:3 - Morenkov (86).

Concordia (skład wyjściowy): Matysiak - Akubardiia, Szwara, Radchenko, Spychka, Bukacki, Drewek Jarzębski, Kopka, Rękawek, Łęcki.