Sokół Ostróda w końcu wygrał

2022-09-04 00:54:25 Sokół Ostróda, Pilica Białobrzegi

Radość Sokoła Ostróda po zwycięstwie z Pilicą. Fot. sokolostroda.com

W Ostródzie odetchnęli z ulgą. Sokół Ostróda po blisko 10 miesiącach w końcu wygrał w ligowych rozgrywkach. Na własnym obiekcie podopieczni Janusza Bucholca pokonali 3:0 Pilicę Białobrzegi.

Sokół pod wodzą nowego szkoleniowca, który pod koniec sierpnia na stanowisko zastąpił Dominika Bednarczyka, jeszcze nie przegrał i co ciekawe nie stracił gola. Po bezbramkowym remisie z Wartą Sieradz, przyszło trzybramkowe zwycięstwo z Pilicą Białobrzegi.

Pierwsza połowa nie wskazywała tak wysokiego zwycięstwa przed własną publicznością. Obydwie drużyny na przemian stwarzały sobie groźne sytuacje, ale żadna z akcji nie zakończyła się golem. Raz piłka zatrzepotała w siatce, ale sędzia uznał, że zawodnik Sokoła była na pozycji spalonej.

Po przerwie to już jednak festiwal dobrej gry Sokoła. Wynik spotkania samobójczym trafieniem otworzył Maciej Kencel. Łukasz Święty dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę zgrał jeszcze Dawid Kasprzyk i zawodnik Pilicy niefortunnie trafił do własnej bramki. Na 2:0 w 64 minucie podwyższył Kasprzyk, który ładnym uderzeniem pod poprzeczkę wykończył kombinacyjną akcję całego zespołu. Wynik spotkania ustalił wprowadzony na drugą połowę Szymon Szałkowski.

• Sokół Ostróda - Pilica Białobrzegi 3:0 (0:0)

1:0 - Kencel (56 sam.), 2:0 - Kasprzyk (64), 3:0 - Szałkowski (75)

Sokół: Florczak - Kwiencer, Porębski, Dowgiałło, Kiełtyka, Musiński, Kopacz (46 Szałkowski), Święty, Furman (90 Skok), Mysiorski (89 Hołowczenko), Kasprzyk (82 Pawluczuk)