Sokół nadal bez punktów w III lidze

2022-08-21 10:21:51 Sokół Ostróda, Legia II Warszawa

Sokół Ostróda przegrał z Legią II Warszawa. Fot. s28

Kibice Sokoła Ostróda przeżywają Déjà vu z poprzedniego sezonu. Ich pupile w poprzednim sezonie pierwsze punkty zdobyli dopiero w jedenastym spotkaniu II ligi. Na ten moment ostródzki zespół ma cztery porażki na koncie. Tym razem na własnym stadionie przegrali 0:2 z Legią II Warszawa.

Sokół “ostro” wszedł w spotkanie, bo w pierwszym kwadransie gospodarze zapracowali na trzy żółte karki i sprokurowali rzut karny. Legia II Warszawa za sprawą Mateusza Musińskiego szybko wyszła na prowadzenie. Goście skupili się na solidnej obronie i po kontrach chcieli podwyższyć wynik spotkania, ale w pierwszej połowie spotkania nic ciekawego na stadionie w Ostródzie już się nie wydarzyło.

W drugiej połowie Sokół wyszedł z nastawieniem szybkiego odrobienia strat, ale w 55 minucie było już 0:2. Gospodarze źle wyprowadzili piłkę z własnej połowy, Legia skonstruowała dynamiczną akcję, i Jordan Majchrzak minął Tomasza Porębskiego i strzałem z 14 metrów pokonał Norberta Florczaka.

Sokół dopiero po drugim straconym golu zaczął stwarzać konkretne sytuacje w polu karnym Legii. Niestety żaden strzał nie znalazł drogi do celu i były trener Sokoła Ostróda Piotr Jacek mógł świętować zwycięstwo w Ostródzie.

Sokół Ostróda niestety fatalnie zaczął nowy sezon III ligi. W czterech spotkaniach podopieczni Dominika Bednarczyka nie mają nawet jednego punktu na koncie i są jedyną drużyną w tej lidze z zerowym dorobkiem punktowym.

• Sokół Ostróda – Legia II Warszawa 0:2 (0:1)

0:1 - Nojszewski (15 k), 0:2 - Majchrzak (55)

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski (57 Kopacz), Skiba, Kiełtyka, Mysiorski (46 Banul), Pawluczuk (57 Szałkowski), Musiński, Furman, Święty (72 Malinowski), Kasprzyk