Stomil przegrał w Lublinie

2022-08-21 09:53:15 Stomil Olsztyn, Motor Lublin, Szymon Grabowski

Stomil Olsztyn przegrał 0:1 z Motorem Lublin. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie byli gorszą drużyną od Motoru Lublin, ale niestety sobotnie spotkanie przegrali 0:1. Tak się stało, bo nie wykorzystywali sytuacji strzeleckich jakie sobie wypracowali w trakcie drugiej połowy spotkania.

Szymon Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie w porównaniu z wygranym 2:1 meczem z Górnikiem Polkowice. W ataku zamiast Piotra Kurbiela wybiegł Bartosz Florek, w wyjściowej jedenastce znalazł się Dawid Kalisz. Do Lublin w ogóle nie przyjechał Bartosz Waleńcik z powodu urazu, którego nabawił się podczas jednego z treningu. Przynajmniej przez miesiąc z gry wykluczony jest Maciej Spychała, który ma ma uszkodzone więzadło poboczne piszczelowe.

Pierwsza odsłona meczu była mało atrakcyjna dla kibiców, którzy wybrali się na Arena Lublin i dla tych, którzy zasiedli przed ekranami TVP Sport. Żadna z drużyn nie była w stanie oddać celnego strzału w kierunku bramki. Cudem nikt nie zasnął, bo w drugiej połowie zaczęło się już dziać zdecydowanie więcej.

Motor Lublin, który zajmował przed tym spotkaniem ostatnie miejsce w tabeli bardzo szybko chciał strzelić bramkę, i wykonał to założenie w stu procentach. Już w pierwszych sekundach było widać, że chcieli szybko strzelić gola. Jedyna bramka meczu padła w 50 minucie spotkania. Po głupiej stracie piłki przed Shuna Shibatę gospodarze wyprowadzili sobą kontrę. Michał Żebrakowski dośrodkował w pole karne, a tam z siódmego metra głową trafił Leszek Jagodziński.

Stomil przez pewien moment był w szoku, że tak w prosty sposób stracił gola, a gospodarze chcieli szybko podwyższyć prowadzenie. Biało-niebiescy z minuty na minutę jednak przejmowali inicjatywę w meczu, ale co z tego, skoro nie potrafili wykorzystać stworzonych sobie sytuacji bramkowych.

Stomil nie był wstanie tym razem odwrócić losów spotkania i druga porażka w tym sezonie II ligi stała się faktem.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie to spotkanie, szczególnie jeśli chodzi o wynik - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Dobrze przygotowaliśmy się pod względem planu, pomysłu, ale nie do końca realizacji tego wszystkiego. Muszę pochwalić zespół za sposób poruszania się w obronie w pierwszej połowie, wypełnialiśmy pole karne dużą liczbą zawodników i uniemożliwialiśmy przeciwnikowi oddanie uderzenia i sprokurowanie groźnej sytuacji. Nie udało nam się wykorzystywać elementów, na które liczyliśmy: odbiór piłki, przechwyt piłki, było za dużo niedokładności i ona nas dzisiaj zgubiła.

I dodaje: - W szatni nakreślamy sobie plan na drugą połowę, chcieliśmy dłużej operować piłką i przeciwnika rozruszać na szerokości boiska, a nagle niedokładność sprawia, że tracimy piłkę i w konsekwencji bramkę. Od tego momentu gramy odważniej i bardziej do przodu. To też jest nasza bolączka, że jesteśmy groźniejsi w momentach, gdy trzeba bronić wynik. Trzeba się cieszyć z tego, ale nie o takie granie nam chodzi. Mamy pretensje o sytuacje, które tworzyliśmy, bo trzeba je kończyć bramkami, jak sytuacja Szypulskiego przy wyniku 0:0. Trzeba to uderzyć w światło bramki i chociaż zatrudnić bramkarza. U nas tego dzisiaj było mało i niestety mecz kończy się naszą porażką. W bardzo złych humorach wracamy do Olsztyna, długa droga przed nami i dużo przemyśleń względem tego, co było.

W kolejnym spotkaniu Stomil zagra na własnym stadionie z KKS-em 1925 Kalisz. Mecz zaplanowano na piątek - 26 sierpnia 2022 roku.

Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0

• Motor Lublin - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 - Jagodziński (50)

Stomil: Mądrzyk - Kubáň, Tecław, Kośmicki (90 Sobotka) - Wójcik (70 Niewiadomski), Krawczun, Shibata, Kalisz (46 Szypulski), Żwir, Karlikowski (71 Jońca) - Florek (63 Kurbiel)