Sokół Ostróda przegrał w Radomiu

2022-08-06 22:22:33 Sokół Ostróda, Broń Radom

Sokół Ostróda przegrał w Radomiu. Fot. Broń Radom

Sokół Ostróda mizernie rozpoczął zmagania w III lidze. Spadkowicz z II ligi przegrał na wyjeździe 1:3 z Bronią Radom.

Przed meczem przewidywaliśmy, że Sokół będzie miał bardzo ciężkie zadanie w Radomiu. Ostródzki zespół przed sezonem był praktycznie budowany od nowa, a gospodarze solidnie się wzmocnili przed startem nowej ligowej kampanii.

Trener Dominik Bednarczyk w tym meczu mógł skorzystać ze wszystkich dostępnych piłkarzy. Udało się w końcu zgłosić do gry Maksima Kwiencera, który nie mógł dotychczas występować, bo bardzo długo "szedł" jego certyfikat z Czech, gdzie ostatnio występował obrońca urodziny na Białorusii.

Gospodarze prowadzenie objęli w 13 minucie spotkania. Wojciech Kalinowski wszedł w pole karne, zagrał na piąty metr i Michał Kielak z bliskiej odległości pokonał bramkarza Sokoła Ostróda - Norberta Florczaka.

Broń miała sporą przewagę w tym meczu, a Sokół nie był wstanie stworzyć sobie żadnej bramkowej sytuacji. Mimo wszystko na przerwę podopieczni Dominika Bednarczyka schodzili remisując 1:1. Tzw. “bramkę do szatni” strzelił Kamil Skok po zamieszaniu w polu karnym, po dobrej centrze z rzutu rożnego.

Po przerwie gole strzelali już tylko gospodarze. Na listę strzelców ponownie wpisał się Michał Kielak, który chwilę wcześniej był faulowany w polu karnym. Goście podłamali się utratą bramki i za minut minut znowu stracili gola. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale Broń Radom wygrała 3:1 z Sokołem Ostróda. W innym spotkaniu III ligi Concordia Elbląg przegrała 0:2 z ŁKS-em II Łódź

- Pierwsze koty za płoty, liga ruszyła - powiedział po meczu Dominik Bednarczyk, trener Sokoła. - Zawsze się liczy na lepszy start, ale gospodarze postawili mocne warunki. Kluczowym momentem meczu był moment podyktowania rzutu karnego. To jest zawsze sprawa w dwie sprawy, będziemy analizować. Daliśmy pretekst do tego karnego. Przy 1:2 próbowaliśmy wrócić do meczu, ale mocniej się odsłonialiśmy. Trzecią bramkę straciliśmy ze stałego fragmentu gry, ale akcję mogliśmy przerwać zdecydowanie szybciej. Potem już było ciężko, chwała chłopakom, że graliśmy do końca.

Kolejny mecz podopieczni Dominika Bednarczyka zagrają u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (piątek, 12 sierpnia 2022 roku, godzina 17:00).

• Broń Radom - Sokół Ostróda 3:1 (1:1)

1:0 - Kielak (13), 1:1 - Skok (45), 2:1 - Kielak (65), 3:1 - Kobiera (70)

Sokół: Florczak - Porębski, Skok, Święty (87 Mróz), Furman, Mysiorski (25 Szałkowski), Banul, Kasprzyk, Kiełtyka, Musiński (51 Kopacz), Kwiencer