forBet promocja

News - Puchar Polski

Losowanie Pucharu Polski: Nikt nie trafił na zespół z Ekstraklasy

2022-07-29 13:10:56 Stomil Olsztyn, GKS Wikielec, Olimpia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pzpn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pzpn.pl

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary I rundy Pucharu Polski. Trzy drużyny z naszego województwa poznały rywali. Niestety fani mogą być zawiedzeni tym losowaniem, bo nie będzie okazji zobaczyć, żadnego zespołu z Ekstraklasy.

II-ligowy Stomil Olsztyn zagra na własnym stadionie z I-ligowym Chrobrym Głogów. Dla olsztyńskiego zespołu to dobrze znany rywal, bo drużyny w ostatnich latach rywalizowały ze sobą na zapleczu Ekstraklasy.

II-ligowa Olimpia Elbląg, która w Rundzie Wstępnej wyeliminowała po rzutach karnych Garbarnią Kraków, znowu będzie musiała udać się na wyjazd. Podopieczni Przemysława Gomółki zagrają z Bałtykiem Gdynia (III liga), który wygrał Wojewódzki Puchar Polski na Pomorzu, w finale pokonując Jaguara Gdańsk.

GKS Wikielec, który wygrał w poprzednim sezonie regionalny puchar w naszym województwa, zagra na własnym stadionie z przedstawicielem I ligi. Do miejscowości pod Iławą przyjedzie ekipa Zagłębia Sosnowiec. W tym zespole gra m.in. Szymon Sobczak, były napastnik olsztyńskiego Stomilu.

Mecze I rundy zaplanowano na 30 sierpnia - 1 września. Dokładne terminy spotkań poznamy w sierpniu.

Komentarze

 1. M 2022-08-03 21:13:39 (***.***.***.***) #76595 0:0 zgłoś

  To trzeba wygrywać ze słabszymi to trafimy na zespół ekstraklasy ,kiedyś 3 ligowy zespół Czarnych Żagań awansował do finału by ulec w finale 04 z Górnikiem Zabrze ,można można trzeba chcieć i nie mieć kompleksów ,bo mecz można przegrać w szatni!Trzeba wierzyć ,wiara daje zwycięstwa !

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#    #  #  # 
#    #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  ####