Rezerwowy dał remis Olimpii Elbląg

2022-07-23 22:21:09 Olimpia Elbląg, Motor Lublin

Olimpia zremisowała w Kublinie, fot. Motor Lublin.

W drugim meczu nowego sezonu eWinner II Ligi Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 z Motorem w Lublinie. Gola na wagę jednego punktu strzelił w 89. minucie Marcin Rajch, który na boisku pojawił się w 67. minucie.

Po przegranej u siebie z Górnikiem Polkowice (0:1), Olimpia Elbląg chciała powetować sobie nieudaną inaugurację sezonu w meczu z Motorem. Ta sztuka udała się tylko połowicznie, podopieczni Przemysława Gomułki z dalekiej wyprawy przywożą jedynie punkt, choć zapewne będą cenić ten remis, bo do 89. minuty przegrywali 0:1.

Pierwsza połowa była wyrównana, choć pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Później Olimpia doszła do głosu, ale swoich szans nie wykorzystała. Najlepszą zmarnował w 16. minucie Dawid Wojtyra, ktory po strzale głowa trafił wprost w bramkarza Motoru Michała Furmana.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 55. minucie Michał Żebrakowski, pozyskany z Wigier Suwałki. Prowadzenie mógł podwyższyć Żebrakowski, mógł Filip Wójcik, mógł też Ezana Kahsay, ale zawodnicy Motoru albo nie trafiali w bramkę, albo świetnie między słupkami spisywał się Andrzej Witan.

Gdy wydawało się, że elblążanie wrócą do domu bez punktów, w 89. minucie rezerwowy Marcin Rajch niespodziewanie wyrównał i zapewnił tym samym Olimpii pierwszą zdobycz punktową w tym sezonie.

W 3. kolejce Olimpia zmierzy się z KKS Kalisz, 31. lipca o godz. 17 na własnym boisku.

• Motor Lublin - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0)

1:0 - Żebrakowski 55, 1:1 - Rajch 89.

Olimpia: Witan – Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Turzyniecki (59 Stefaniak) - Kuczałek (67 Danilczyk), Czernis, Famulak (59 Stasiak), Sienkiewicz (81 Danowski) - Wojtyra (67 Rajch).