Falstart Olimpii Elbląg

2022-07-18 17:45:08 Olimpia Elbląg, Górnik Polkowice, Przemysław Gomułka

Olimpia przegrała w pierwszym meczu, fot. zksolimpia.pl

Nie udał się Olimpii Elbląg pierwszy mecz nowego sezonu II ligi. Elblążanie przegrali 0:1 na własnym boisku ze spadkowiczem z I ligi Górnikiem Polkowice.

Spotkanie poprzedził protest kibiców, nie zgadzających się na brak wizji i jasnych celów klubu na ten sezon. Fani Olimpii pojawili się na trybunach dopiero w 25. minucie.

Mecz stał pod znakiem rozgrywki taktycznej, w której główna rolę pełniła obrona. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych sytuacji, chociaz Olimpia mocno się o to starła. Przeważyło doświadczenie i spryt spadkowicza z I ligi. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, Górnik wykonywał wyrzut z autu, po którym piłka trafiła do Abdallaha Hafeza, który technicznym strzałem pokonał Andrzeja Witana.

W drugiej połowie sporo ożywienia w grę Olimpii wniosło wejście Macieja Famulaka. Ataki gospodarzy zatrzymywały się jednak na dobrze dysponowanej obronie Górnika lub kończyły się po niedokładnych zagraniach Olimpijczyków. Przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie po przechwytach w środku pola, ale ostatecznie, zasłużenie, zadowolili się jednobramkowym zwycięstwem.

- To był taktyczny mecz, w którym mieliśmy mało miejsca, aby grać to co chcemy - mówił po meczu Przemysław Gomułka, trener Olimpii. - Jestem zaskoczony, że Górnik dał radę grać na tej intensywności przez 90 minut. Nie mogę odmówić mojej drużynie zaangażowania i walki do ostatniej minuty. Mecz był na remis, ale daliśmy dwa prezenty, z których rywal jeden wykorzystał. A boli mnie to, że gola zdobył po aucie. Jeżeli dołożymy jakość to nie martwię się o punkty w kolejnych spotkaniach. Chciałbym wygrywać wszystkie spotkania, ale musimy znać realia klubu. Dziękuję kibicom za wspaniały doping.

Kolejny mecz Olimpia zagra 23. lipca na wyjeździe. W Lublinie zmierzy się z jednym z kandydatów do awansu Motorem.

• Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice 0:1 (0:1)

0:1 – Hafez 44

Olimpia: Witan - Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk, Stefaniak (62' Turzyniecki) - Danowski (54' Famulak), Czernis (81' Kuczałek), , Senkevich - Rajch (62' Branecki), Wojtyra (81' Kozera)