Sokół Ostróda rozgrywa po dwa sparingi w tygodniu

2022-07-16 20:25:13 Sokół Ostróda, Dominik Bednarczyk, Gedania Gdańsk, DKS Dobre Miasto

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Sokoła Ostróda, którzy szykują się do nowego sezonu III ligi, w minionym tygodniu rozegrali dwa spotkania sparingowe.

W środku tygodnia Sokół pokonał 4:0 DKS Dobre Miasto. W tym spotkaniu szkoleniowiec Dominik Bednarczyk podzielił zawodników na dwa składy. W pierwszym zestawieniu grali bardziej doświadczeni zawodnicy, z kolei w drugiej odsłonie głównie młodzi piłkarze. Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Sokoła, potwierdzona strzelonymi czterema golami. Wynik otworzył strzałem z głowy Maksim Kventsar, a klasycznym hattrickiem popisał się testowany napastnik.

- Budujemy zespół, ale ja też muszę scalać wyjściową jedenastkę - mówi trener Bednarczyk. - Niedługo zagramy ważny pucharowy mecz w Jastrzębiu. Ja wiem kogo bym chciał w wyjściowym składzie na pucharowe spotkanie, ale młodzi chłopcy, którzy wchodzą w drugiej połowie też fajnie się pokazuje. Wcale się nie zamykam, rotacje mogą być, cały czas negocjujemy kontrakty z nowymi zawodnikami.

W sobotę Sokół zagrał z III-ligową Gedanią Gdańsk. Trenerzy obydwu zespołów umówili się, że to spotkanie potrwa 120 minut (4 x 30). Podobnie jak we wcześniejszym sparingu w pierwszej odsłonie meczu widzieliśmy teoretycznie silniejszą jedenastkę, a potem swoje szanse na reprezentowanie się dostali młodzi zawodnicy. Gedania wychodziła na prowadzenie w tym meczu trzykrotnie i ostatecznie wygrała sparing 3:2. Dla Sokoła Ostróda bramki strzelali zawodnicy testowani.

W tygodniu Sokół zagra kolejne dwa spotkania sparingowe. We wtorek z Olimpią Grudziądz, a w sobotę z Concordią Elbląg.