forBet promocja

Krótko - Nasi za granicą

Patryk Kun wywalczył trzeci raz Superpuchar Polski

2022-07-09 22:44:28 Patryk Kun, Raków Częstochowa

Patryk Kun. Fot. Emil Marecki

Patryk Kun. Fot. Emil Marecki

Patryk Kun wywalczył trzeci Superpuchar Polski w swojej piłkarskiej karierze. Jego Raków Częstochowa pokonał w sobotni wieczór w Poznaniu miejscowego Lecha.

Pochodzący z Węgorzewa Patryk Kun pierwszy Superpuchar Polski wywalczył w barwach Arki Gdynia w 2017 roku. Po rzutach karnych pokonali Legię Warszawa.

Sukces powtórzył w 2021 roku, ale będąc już zawodnikiem Rakowa Częstochowa. Ponownie w Warszawie przy Łazienkowskiej i ponownie po serii rzutów karnych był lepszy od zawodników Legii.

Trzeci Superpuchar Polski były zawodnik m.in. Stomilu Olsztyn wywalczył już w regulaminowym czasie gry. Raków pokonał 2:0 w Poznaniu mistrza Polski Lecha. Kun przebywał na boisku przez całe spotkanie.

Wychowanek Koszałka Opałka i Vęgorii cały czas jest w grze o wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze. Selekcjoner Czesław Michniewicz powołał go ostatnio do szerokiej kadry na spotkania Ligi Narodów. Niestety Kun nie zagrał w żadnym ze spotkań i nie może się pochwalić chociażby jednym występem w narodowych barwach.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  ##### 
#    # # #  # 
 #### #  # #  # 
   # ###### ##### 
#  # #  # #  # 
 #### #  # #  #