News - II liga

Stomil wygrał z Arką

2022-07-02 16:43:28 Stomil Olsztyn, Arka Gdynia

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. stomilolsztyn.com.

W trzecim sparingu podczas przygotowań do sezonu II ligi, Stomil Olsztyn pokonał Arkę Gdynia 3:1. Bramki dla olsztynian strzelali Piotr Kurbiel (dwie) i Maciej Spychała.

Stomil rozegrał pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Szymona Grabowskiego. Nowy szkoleniowiec Biało-Niebieskich obserwował już jeden mecz kontrolny swoich podopiecznych, wygraną 3:1 w środę (29. czerwca) z drugoligową, ukraińska Polissią Żytomierz. Przed tym spotkaniem kontrakt na kolejny sezon przedłużył Maciej Spychała i wystąpił w II połowie meczu.

Początek starcia należał do olsztynian, którzy już w 13. minucie wyszli na prowadzenie po pewnie wykorzystanym przez Piotra Kurbiela rzucie karnym. Potem do głosu zaczęła dochodzić Arka, co udokumentowała bramka strzeloną w 31. minucie przez Mateusza Kuzimskiego.

Po zmianie stron i roszadach w obu zespołach to Stomil był bardziej konkretny. W 59. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kurbiel, wykorzystując dobre dośrodkowanie Karola Żwira, a wynik spotkania ustalił w 67. minucie Maciej Spychała, po kolejnym karnym dla podopiecznych trenera Grabowskiego. W końcówce jeszcze Arka miała swoją "jedenastkę", ale Mateusz Żebrowski nie wykorzystał okazji na zmniejszenie rozmiaru porażki.

Kolejny, ostatni już sparing Stomil zagra 9. lipca na własnym boisku z Olimpią Grudziądz. Tydzień później olsztynianie zmierzą się w lidze na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

• Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)

0:1 - Kurbiel (13 k), 1:1 - Kuzimski (31), 1:2 - Kurbiel (59), 1:3 - Spychała (67 k)

Stomil(skład wyjściowy): Wąsowski - Dowgiałło, Jarzynka, Kubań - testowany, Krawczun, Shibata, Karlikowski - Żwir, Kurbiel, Wójcik.