forBet promocja

Temat dwadozera.pl - IV liga

Podsumowanie 30. kolejki forBET IV ligi: Błękitni P. i Polonia I. w barażach

2022-06-21 11:20:21 Granica Kętrzyn, Huragan Morąg, Polonia Iłowo, Pisa Barczewo, Concordia Elblag, Mrągowia Mrągowo, MKS Korsze, Błękitni Pasym, Polonia Lidzbark Warmiński, Motor Lubawa, DKS Dobre Miasto

Błękitni Pasym wygrali z Olimpią II Elblag. Fot. Wiesław Nosowicz

Błękitni Pasym wygrali z Olimpią II Elblag. Fot. Wiesław Nosowicz

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki forBET IV ligi powinny rozegrać się w jednakowym terminie. Są jednak od tego odstępstwa, wtedy kiedy dwie drużyny o nic już nie grają i ich wynik nie ma bezpośredniego wpływu na układ tabeli, a wiele się mogło pozmieniać jeszcze na dole ligowej układanki.

Długi weekend zrobiły sobie dwie drużyny: Jeziorak Iława i Huragan Morąg. Spotkanie rozegrali już w środę wieczorem, a spotkanie zakończył się bezbramkowym remisem. Czy wiało nudą z boiska? Niekoniecznie, bo czołowe drużyny obecnego sezonu stworzyły sobie sporo sytuacji pod bramką rywala, ale niestety żadna nie znalazła celu.

Bywają mecze nudne, jednak ten na pewno do takich nie należał - mówił po meczu Andrzej Malesa, trener Huraganu Morąg. - Uważam, że kibice, którzy przyszli na ostatni mecz w sezonie nie mogli narzekać na brak boiskowych atrakcji, nawet przy wyniku 0:0. Dla Wojciecha Tarnowskiego to było ostatnie spotkanie w roli szkoleniowca Jezioraka Iława. Nowym trenerem będzie Daniel Madej.

Z możliwości szybszego rozegrania spotkania skorzystała także drużyna Polonii Lidzbark Warmiński, która na sobotni wieczór zaplanowała… pożegnalną kolację. Motor Lubawa nie robił problemów, na boisku zresztą też byli gościnni i dali sobie wbić trzy gole. To i tak nie miało znaczania, bo Polonia Lidzbark Warmiński już wcześniej miała zapewnione trzecie miejsce w tabeli. W Motorze Lubawa także może dojść do zmiany trenera. Krzysztof Malinowski to obecnie najdłużej pracujący trener w IV lidze i wiosną myślał o odpoczynku, ale kto wie czy działacze nie będą chcieli, żeby jeszcze w kolejnym sezonie prowadził zespół, a Malinowski jako wychowanek może po prostu nie odmówić swojemu klubowi.

Przed startem ostatniej kolejki znaliśmy trzech spadkowiczów. W następnym sezonie w lidze okręgowej zagrają Mazur Ełk, Zatoka Braniewo oraz MKS Korsze. Zespoły z dolnych rejonów tabeli miały nadzieję jeszcze, że GKS Wikielec utrzyma się w III lidze i więcej bezpośrednich spadków już nie będzie, ale tak się ostatecznie nie stało i do ligi okręgowej zleciał jeszcze jeden zespół. Nie uratowała się drużyna Błękitnych Orneta. Na własnym stadionie w ostatniej kolejce grali z Mrągowią Mrągowo. Żeby uniknąć spadku musieli wygrać i do przerwy realizowali założenia, ale po przerwie goście doszli do głosu i wygrali to spotkanie.

W barażach o IV ligę zobaczymy Błękitnych Pasym oraz Polonię Iłowo. Drużyna z Pasymia na własnym stadionie pokonała 3:1 rezerwy Olimpii Elbląg i o ligowym byt powalczą z Romintą Gołdap. W zeszłym tygodniu w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary układu par barażowych. Wyżej rozstawiona drużyna z IV ligi zagra z wicemistrzem “okręgówki” z grupy I, a niżej rozstawiona z wicemistrzem grupy II.

Polonia Iłowo zagra z Polonią Pasłęk, ale mogła utrzymać się bezpośrednio i zepchnąć do baraży Pisę Barczewo. Tym ostatnim brakowało do bezpiecznego utrzymania jednego punktu, a w ostatnim meczu u siebie przegrali… 1:8 z Granicą Kętrzyn. Zespół z Iłowa swoje spotkania rozgrywa w Mławie, bo ich obiekt przechodzi obecnie remont. W ostatnim meczu sezonu grali z mistrzem IV ligi Concordii Elbląg. Polonia prowadziła już 2:0, potem 3:1, następnie 4:2, ale Concordia nie zamierzała ułatwić gospodarzom utrzymania i doprowadzili do remisu 4:4.

Nie odbyło się spotkanie w Dobrym Mieście, gdzie miejscowy DKS miał zagrać z Mazurem Ełk. Gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu, bo nie byliby w stanie zapewnić odpowiedniego porządku na stadionie. Swój przyjazd zapowiadali fani Mazura, którym nie po drodze z miejscowymi fanami Stomilu. DKS zostanie ukarany walkowerem, ale to nie będzie miało żadnego znaczenia dla układu tabeli, bo sezon zakończą na 7 miejscu, a Mazur i tak nie wydostanie się z ostatniego miejsca.

Gośćmi programu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej byli piłkarze Polonii Lidzbark Warmiński:

rys

Komentarze

 1. do poniżej 2022-06-25 11:48:44 (***.***.***.***) #76391 0:0 zgłoś

  Adam dalej pije ?

 2. Zejer 2022-06-25 05:58:31 (***.***.***.***) #76389 0:0 zgłoś

  Do Pisy przyjdzie Zejer ze swoimi wychowankami, czyli ekonomicznie. Żal chłopaków wychowanków Pisy, polityka klubu super!

 3. Do Gks 2022-06-24 20:48:44 (***.***.***.***) #76388 0:0 zgłoś

  Z tą wizja budowania drużyny to prawda. Prezesi nie chcą 4 ligi, za dużo kosztuje. Odchodzą czołowi zawodnicy Maciąg, Nawrocki, Skindel....

 4. kiboll 2022-06-24 20:04:25 (***.***.***.***) #76387 0:0 zgłoś

  Napiszcie cos o Huraganie. Czy wystartują ???

 5. Gks 2022-06-24 19:43:46 (***.***.***.***) #76386 0:0 zgłoś

  Trener Radziwon zrezygnował z prowadzenia Pisy. Oficjalnie obie strony chciały, nieoficjalnie inne wizje budowania drużyny

 6. abc 2022-06-22 14:03:05 (***.***.***.***) #76376 0:0 zgłoś

  Bo to ligi amatorskie i ludzie pracują w środy

 7. XYZ 2022-06-21 15:53:04 (***.***.***.***) #76360 0:0 zgłoś

  Od kilku lat grane są baraze w systemie środa-weekend lub weekend środa. Więc skąd te marudzenie teraz

 8. MACICĘ LEMPARD NA WOŚP 2022-06-21 12:01:20 (***.***.***.***) #76353 0:0 zgłoś

  Tylko Mazur MKS Tylko Mazur MKS Tylko Mazur MKS

 9. fan 2022-06-21 11:57:56 (***.***.***.***) #76352 0:0 zgłoś

  ktoś wpadł na genialny pomysł aby rewanże meczów barażowych rozegrać w środę o 17.00. Drużyny jadące na mecz 160 km są zachwycone. Piłkarze pracujący mogą mieć problemy z uzyskaniem urlopu, więc drużyny zagrają w osłabionych składach. A może tak miało być???

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #### 
#   #  # #  # 
 #### #  # #   
   # #  # # ### 
#  # #  # #  # 
 ####  ####  ####