forBet promocja

News - II liga

Stomil Olsztyn zakończył pierwszy tydzień treningów

2022-06-17 19:17:29 Stomil Olsztyn, Piotr Jacek

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Na zakończenie pierwszego tygodnia przygotowań, drugoligowy Stomil Olsztyn rozegrał kontrolną grę wewnętrzną. Mecz odbył się w Dobrym Mieście.

Przygotowania do nowego sezonu ruszyły w Stomilu 13. czerwca. Na pierwszym treningu pojawili się:

Bramkarze: Jakub Olejniczak, Konrad Syldatk.

Obrońcy: Maciej Dampc, Szymon Dowgiałło, Igor Jędrzejczyk, Adrian Morawski, Rafał Remisz, Jonatan Straus, Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Igor Zapałowski.

Pomocnicy: Jakub Banul, Mateusz Drabiszczak, Dawid Drzewiecki, Bartosz Florek, Mateusz Powązka, Hubert Radzki, Maciej Spychała, Hubert Szramka, Dominik Urban, Filip Wójcik, Karol Żwir.

Napastnicy: Michał Bendyk, Jakub Brdak, Patryk Mikita (rozwiązał kontrakt).

Kontrakty z klubem, za porozumieniem stron rozwiązali do piątku (17. czerwca): Łukasz Moneta, Wojciech Reiman, Guttiner, Patryk Mikita, Maciej Dampc i Kevin Lafrance.

Wypożyczenia w Stomilu skończyli Beniamin Czajka z Wisły Płock, Hubert Sobol z Wisły Kraków, Kacper Tobiasz i Jakub Kisiel z Legii Warszawa oraz  Krzysztof Toporkiewicz z Jagiellonii Białystok i wrócili do macierzystych klubów. Toporkiewicz, ponownie na zasadach wypożyczenia, trafił na rok do I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. Czajka został wypożyczony do Skry Częstochowa. Moneta podpisał kontrakt z Ruchem Chorzów.

W zajęciach w pierwszym tygodniu brali udział wszyscy pozostali zawodnicy, większości z nich kontrakty upływają 30. czerwca. Na ten moment piłkarzy z kontraktami na następny sezon jest w Stomilu 16. Są to: Jakub Tecław, Filip Szabaciuk, Konrad Syldatk, Jakub Mysiorski, Krystian Skutnik, Adrian Morawski, Marceli Łukasik (wypożyczony do Pisy Barczewo), Bartosz Florek, Mateusz Drabiszczak, Kamil Dajnowski (wypożyczony do Polonii Lidzbark Warmiński), Jakub Brdak, Mateusz Błaut, Jakub Banul, Karol Żwir, Filip Wójcik oraz Szymon Dowgiałło (wypożyczony do Sokoła Ostróda). W Zniczu Biała Piska gra jeszcze Mateusz Jońca, który jest wypożyczony ze Stomilu, ale nie ma podpisanego profesjonalnego kontraktu z olsztyńskim klubem.

Przez cały tydzień testowano w Stomilu piłkarzy z regionu z niższych lig. W Dumie Warmii sprawdzano przydatność Jakuba Olejniczaka, Damiana Lubaka, Marcelego Łukasiaka (wypożyczony ze Stomilu do Polonii Lidzbark Warmiński), Macieja Kotarby, Seweryna Strzelca czy Yūdaiego Shinonagi.

Grę wewnętrzną rozegrano 2 x 35 minut a zawodnicy trenujący w tygodniu pod wodzą Piotra Jacka zostali podzieleni na dwa zespoły "różowych" i "żółtych". Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla zespołu “różowych”. Dwa gole w tym meczu strzelił Jakub Mysiorski, a jedną Damian Lubak.

Różowi: Konrad Syldatk - Szymon Dowgiałło, Jakub Tecław, Rafał Remisz (36 Bartosz Florek), Dominik Urban, Maciej Spychała, Karol Żwir, Filip Szabaciuk, Jakub Brdak, Mateusz Powązka, Jakub Mysiorski (36 Damian Lubak).

Żółci: Jakub Olejniczak (36 Marceli Łukasiak) - Igor Jędrzejczyk (36 Igor Zapałowski), Paweł Flis, Adrian Morawski, Jakub Banul, Maciej Kotarba, Yūdai Shinonaga, Mateusz Drabiszczak, zawodnik testowany (36 Łukasz Borkowski), Damian Lubak (36 Seweryn Strzelec), Michał Bendyk (36 Dawid Drzewiecki).

Z powodu urazów nie zagrali Hubert Szramka oraz Filip Wójcik.

- Mecz w Dobrym Mieście był uwieńczeniem informacji na temat młodych chłopców, którzy trenowali z nami cały tydzień - powiedział po meczu Piotr Jacek, trener Stomilu. - Nagrywaliśmy mecz i będziemy go analizować. Zobaczymy sobie co widać, co jest powtarzalne i co pasuje do naszego grania, natomiast w przypadku tych naszych młodych juniorów z drugiego zespołu, taką kluczową samooceną będzie w przyszłym tygodniu finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Niektórzy zawodnicy, z tej grupy, która była teraz z nami, będzie też z nami w następnym tygodniu. To jeszcze o niczym nie świadczy, bo chcemy pewne rzeczy potwierdzić, zapraszamy kolejna grupę piłkarzy w przyszłym tygodniu, więc rozpisujemy to na pozycjach, żeby nie było ścisku, po trzech, czterech, bo będa mieli zagrać w sparingu, więc musimy to wszystko mądrze zrobić. Wysyłamy zaproszenia, czekamy na odpowiedzi, różnie może być. Na pewno będziemy chcieli przyjrzeć się kolejnej grupie piłkarzy w następnym tygodniu i w tej grupie będa równiez ci z tego tygodnia, który minął.

Trener Jacek zapowiada także podpisanie w sobotę pierwszego kontraktu podczas tych przygotowań, natomiast nie chciał zdradzić ani nazwiska ani pozycji na jaką Stomil zakontraktuje nowego piłkarza.

Weekend zawodnicy mają wolne, do treningów powrócą w najbliższy poniedziałek. Kolejny mikrocykl zakończy się sparingiem w Ostródzie z drużyną Raduni Stężyca.

rys

Komentarze

 1. STOMIL 2022-06-21 12:52:04 (***.***.***.***) #76354 0:0 zgłoś

  Michał Bendyk trzymaj się ! Należy Ci się płać gry. Ale chyba na układy nie ma rady. Wstyd hanba klub amatorszczyzna.. najlepszemorEd nami ehhe nowy STOMIL stare aw.a.l.yyy

 2. STOMIL 2022-06-20 20:17:47 (***.***.***.***) #76346 0:0 zgłoś

  Głowacki won

 3. STOMIL 2022-06-19 17:18:17 (***.***.***.***) #76330 0:0 zgłoś

  Straus w Radunii

 4. Donald Tusk 2022-06-18 14:34:31 (***.***.***.***) #76319 0:0 zgłoś

  polskość to nienormalność

 5. bono62 2022-06-18 14:27:36 (***.***.***.***) #76318 0:0 zgłoś

  a ja zdradzę to Hubert Krawczun z Olimpii Elbląg

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### #### 
#  # #   #  # 
##### ##### #   
#  # #   # ### 
#  # #   #  # 
##### ###### ####