forBet promocja

Temat dwadozera.pl - IV liga

Podsumowanie 28. kolejki forBET IV Ligi: Emocje do samego końca

2022-06-07 09:48:49 Granica Kętrzyn, Huragan Morąg, Polonia Iłowo, Pisa Barczewo, Concordia Elblag, Mrągowia Mrągowo, MKS Korsze, Błękitni Pasym, Polonia Lidzbark Warmiński, Motor Lubawa, DKS Dobre Miasto

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/2022 forBET IV Ligi wiemy, że do III ligi awansowała Cocncordia Elbląg i Mazur Ełk żegna się z rozgrywkami. Do rozstrzygnięcia pozostała ostateczna kolejność w górze tabeli oraz spadki z ligi i udział w barażach.

W Pasymiu zmierzyły się zespoły, które bardzo mocno chcą uniknąć degradacji i do tego nazywają się tak samo. Błękitni podejmowali imiennika z Ornety, mocno podbudowanego wysokim zwycięstwem nad lokalnym rywalem z Braniewa (7:1) i byli bardzo gościnni, bo dali sobie strzelić trzy gole, a jedynie odpowiedzieli bramką Patrycjusza Malanowskiego, dla którego było to 21 trafienie w tym sezonie.

- Zwycięstwo Błękitnych Orneta zasłużone - mówił po meczu Radosław Rogowski, trener gospodarzy. - Nie chcę przed analizą mocno komentować tego spotkania, ale dla mnie punktem wyjścia jest jednak zaangażowanie. Konkretnie w tym meczu tego było za mało, by powalczyć z zespołem z Ornety, który przyjechał walczyć o życie, bo porażka tutaj mocno skomplikowała by im sytuację i ich zaangażowanie było naprawdę na wysokim poziomie. Z kolei jeśli chodzi o mój zespół, może poczuliśmy się za pewnie przed tym meczem. Czujemy się silną drużyną na swoim boisku, ale w tym meczu to byli chyba najsłabsi Błękitni jakich widziałem od początku przyjścia do klubu.

Tyle samo goli na koncie co Malanowski ma Mahamadou Bah, który strzelił jedną z bramek w meczu w Mławie, bo właśnie tam swoje spotkania rozgrywa Polonia Iłowo. Gospodarze przegrali 1:3 z Mrągowią i na ten moment żegnają się z rozgrywkami.

WYNIKI 28. KOLEJKI

Nie odbył się mecz w Morągu, gdzie miejscowy Huragan miał zagrać z Mazurem Ełk. W ostatnich spotkaniach trener ełczan Andrzej Dadura dysponował bardzo wąską kadrą. Na mecz z Huraganem ze składu wypadło kilku zawodników z powodu choroby i kontuzji przez co nie udało się zebrać pełnego zestawienia na mecz i zrezygnowano z dalekiego wyjazdu. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej przyzna Huraganowi za to spotkanie trzy punkty walkowerem.

Pisa Barczewo rozbiła u siebie 4:0 MKS Korsze, które są już pogodzone ze spadkiem, chociaż teoretycznie mają matematyczne szanse na pozostanie w lidze poprzez udziała w barażach. Jak się w ostatnich pięciu spotkaniach zdobywa raptem jeden punkt to nie można poważnie myśleć o sukcesie na koniec sezonu. Pisa tym zwycięstwem odskoczyła na 6 punktów od strefy barażowej, co na dwie kolejki oznacza prawie pewne pozostanie w lidze. Tym samym wysokim zwycięstwem piłkarze Pisy uczcili 40 urodziny trenera Pawła Radziwona, które przypadły na minioną niedzielę.

W dwóch spotkaniach forBET IV ligi padł remis 1:1. W Dobrym Mieście miejscowy DKS zremisował z Granicą Kętrzyn.

W Iławie doszło spotkania czołowych drużyn ligi. Miejscowy Jeziorak grał z Polonią Lidzbark Warmiński. Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą Michała Bartkowskiego, a po przerwie do remisu doprowadził Kamil Dajnowski.

Concordia Elbląg, która w zeszłym tygodniu świętowała awans do III ligi, wygrała na wyjeździe w Lubawie. W poprzedniej kolejce elbląska drużyna przegrała, ale teraz już wróciła na zwycięską ścieżkę, a dwa gole strzelił brazylijczyk Augusto.

Niezwykle emocjonująco zapowiada się końcówka ligi w kontekście walki o miejsce barażowe. Do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki. Przy założeniu, że z III ligi spadają trzy zespoły z regionu, miejsce 10 w lidze zapewnia utrzymanie, zespoły z miejsc 11-12 zagrają w barażach z wicemistrzami klasy okręgowej. Co prawda GKS Wikielec ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w gronie trzecioligowców, ale musi wygrać dwa ostatnie spotkania, oglądać się na rywali i liczyć, że KS Kutno i Pilica Białobrzegi rozegrają swoje mecze z korzyścią dla nich, także na to, że zdegradowane Mamry Giżycko pokażą charakter w ostatnim meczu z drużyną z Kutna. Znicz Biała Piska ma co prawda tyle samo punktów, co zespół z Wikielca, ale w następnej kolejce pauzuje i może zdobyć już tylko 3 punkty.

Pisie Barczewo, zajmującej 10 lokatę, może zagrozić jeszcze tylko Polonia Iłowo, która przy równej liczbie punktów ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Podopieczni Pawła Radziwona potrzebują zatem jednego punktu, przy założeniu, że w najbliższej kolejce iłowianie wywiozą z Korsz komplet punktów. Znając piłkarskie realia, wszystko może się jeszcze w dole tabeli wydarzyć, matematyczne szanse na baraże ma jeszcze nawet Zatoka Braniewo a walka będzie trwała do końca. Wydaje się jednak, że ostatecznie miejsca dające nadzieje na pozostanie w IV lidze rozdzielą między siebie dwa zespoły Błękitnych i Polonia Iłowo.

Polonia Iłowo zmierzy się z MKS-em Korsze i Concordią Elbląg, Błękitni Pasym z Huraganem Morąg i rezerwami Olimpii, natomiast zespół z Ornety również z Olimpią II i Mragowią Mrągowo. Do tego dochodzi starcie Zatoki Braniewo z drużyną z Korsz w ostatniej kolejce, więc emocji w dole tabeli nie zabraknie.

Tradycyjnie zapraszamy do obejrzenia magazynu ligowego przygotowanego przez WMZPN, podsumowującego 27. i 28. kolejkę. Tym razem gościem Piotra Karłowicza był Kamil Zawalich z Granicy Kętrzyn.

kyn

 

Komentarze

 1. Paź 2022-06-07 16:20:24 (***.***.***.***) #76271 0:0 zgłoś

  Pzpn wzorem skompromitowanej uefy wykreślił ten punkt regulaminu o golach wyjazdowych liczonych podwójnie

 2. galop 2022-06-07 14:18:06 (***.***.***.***) #76270 0:0 zgłoś

  Wniosek z tego taki że jeszcze Orneta ma matematyczne szanse wyprzedzić Barczewo

 3. galop 2022-06-07 14:16:24 (***.***.***.***) #76269 0:0 zgłoś

  Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.

 4. Normal 2022-06-07 11:45:05 (***.***.***.***) #76268 0:0 zgłoś

  Od dwóch lat nie liczą się gole na wyjeździe podwójnie. Ale warto sprawdzić.....

 5. Chocjol 2022-06-07 11:06:20 (***.***.***.***) #76266 0:0 zgłoś

  Wydaje mi się, że Pise może wyprzedzić jeszcze zespół z Ornety. W Barczewie przegrali 4-2 ale u siebie wygrali 2-0 a nigdzie nie jest napisane, że coś zmienilo i najprawdopodobniej dalej liczą się gole na wyjeździe, chyba, że się mylę.

Dodaj swój komentarz

        
 #### # ##### 
#  # # #  # 
#   # #  # 
# ### # #  # 
#  # # #  # 
 #### # #####