News - Kobiety

Piłkarki Stomilu trzecią drużyną w Polsce

2022-06-06 13:01:17 Stomil Olsztyn, Stomil Olsztyn - kobiety

Piłkarki Stomilu Olsztyn. Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarki Stomilu Olsztyn zakończyły rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczne Marka Maleszewskiego nie awansowały do finału po tym jak okazały się gorsze w dwumeczu od UKS-u SMS Łódź. Zawodniczki w następnym sezonie nie będą już grały w olsztyńskim klubie ponieważ teraz czeka ich już seniorska piłka, ale nie w Stomilu, bo ten nie posiada takiej drużyny w lidze.

Podopieczne Marka Maleszewskiego w pierwszym spotkaniu półfinałowym przegrały na wyjeździe 0:2. To oznaczało, że w meczu u siebie musiały wygrać różnicą trzech goli. Olsztyńskie piłkarki zanim trafiły do najlepszej czwórki w swojej kategorii wiekowej to rozegrały 18 spotkań w grupie północnej. Tam zajęły pierwsze miejsce z dorobkiem 42 punktów, wyprzedzając takie zespoły jak Warta Poznań, Medyk Konin czy Lotos Gdańsk.

Opiekun olsztyńskich zawodniczek mając na względzie, że dla jego zawodniczek to ostatnie spotkanie w juniorskiej piłce postarał się o jak najlepszą organizację tego spotkania. Udało się zagrać na głównej płycie boiska Stadionu Miejskiego w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 69a. Odpalono telebim, był spiker, który przekazywał kibicom najważniejsze informację, a kto nie mógł się wybrać na to spotkanie, to mecz mógł obejrzeć na żywo w internecie.

Olsztyńskie zawodniczki nie sprostały zadaniu i po pierwszej połowie połowie przegrywały 1:3. W 13. minucie po błędach w obronie na prowadzenie gości wyprowadziła Natalia Rohn. Już po 4 minutach olsztynianki mogły cieszyć się z remisu po trafieniu z rzutu rożnego Oliwii Korzec. Ta radość nie trwała jednak długo bo już po 2 minutach rywalki wyszły na prowadzenie po trafieniu Oliwii Bałdygi. W 35. minucie na 1:3 bramkę zdobyła Julia Wroniarska. Olsztynianki miały dwie okazje, jedną po rzucie wolnym, ale popełniały sporo błędów w środku pola, podeszły też wyżej i korzystały z tego rywalki. Dzięki ofiarnej postawie bramkarki, defensywy lub też słabej skuteczności napastniczek UKS-u, wynik nie zmienił się do przerwy.

W drugiej połowie zawodniczki Stomilu jeszcze bardziej postawiły na atak, chcąc zmienić niekorzystny wynik, jednak bezlitośnie wykorzystywały to rywalki, wyprowadzając dużo szybkich ataków, bardzo często w sytuacji "3 na 2". W 54. minucie było juz 1:4 po strzale Urszuli Onoszko. Kolejne bramki piłkarki z Łodzi zdobyły w 71. i 81. minucie za sprawą Aleksandry Grzelak i Mai Świątek. W doliczonym czasie gry wynik na 1:7 ustaliła Emilia Warelis.

Po meczu zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu zostały wręczone medale i puchary za zajęcie III miejsca w Polsce.

CLJ U-17 kobiet: Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 1:7 CLJ U-17 kobiet: Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 1:7 CLJ U-17 kobiet: Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 1:7 CLJ U-17 kobiet: Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 1:7 CLJ U-17 kobiet: Stomil Olsztyn - UKS SMS Łódź 1:7