forBet promocja

Krótko - Inne

Alan Lehmann powołany za zgrupowanie kadry

2022-06-06 11:34:13 Alan Lehmann, Błekitni Pasym

Pasymski Dom Dziecka. Fot. Paweł Sławiński

Pasymski Dom Dziecka. Fot. Paweł Sławiński

W minioną niedzielę na obiektach warszawskiego Hutnika odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka. W tym trudnym czasie zorganizowano również po raz pierwszy Mistrzostwa Ukrainy dla dzieci z takich placówek. Nasz region reprezentowały dwie drużyny: z Olsztyna i Pasymia.

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka zorganizowało stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. W tym roku mistrzostwa były inne niż poprzednie edycje, ponieważ oprócz rywalizacji piłkarzy z Polski zorganizowano także mistrzostwa Ukrainy.

Zmagania rozpoczęto od rozgrywek grupowych. Niestety, drużyna ze stolicy regionu nie zaprezentowała się najlepiej i już na etapie zakończyła swój udział w mistrzostwach przegrywając wszystkie cztery spotkania. Znacznie lepiej spisali się reprezentanci Domu Dziecka z Pasymia, którzy w fazie grupowej odnieśli cztery zwycięstwa i z pierwszego miejsca awansowali do fazy pucharowej. Niestety mimo przewagi i dobrego spotkania odpadli po rzutach karnych z zespołem ze Szczecina. W regulaminowym czasie gry (12 minut) padł remis 2:2. Mistrzostwo Polski zdobyła drużyna Sternik Szczecin, która po emocjonującym finale pokonała ubiegłorocznych zwycięzców z Kołaczkowa.

Pasymski Dom Dziecka reprezentowali między innymi zawodnicy występujący w grupach młodzieżowych Błękitnych Pasym: Mateusz Tumanowicz, Alan Lehmann, Bartosz Stryjewski, Oskar Kabat i Paweł Kabat. Dwóch młodych piłkarzy zostało wyróżnionych. Mateusz Tumanowicz zagrał w pokazowym meczu z byłymi reprezentantami Polski (w składzie m.in. Tomasz Sokołowski, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Jarzębowski czy Radosław Majdan). Oprócz byłych reprezentantów Polski na stadionie Hutnika pojawił się również selekcjoner Czesław Michniewicz, który poświęcił chwilę na zdjęcia z uczestnikami mistrzostw oraz wręczał nagrody.

Alan Lehmann został za to powołany na zgrupowanie Reprezentacji Polski Dzieci z Domów Dziecka, które w poniedziałek rozpoczęło się w podwarszawskiej Zielonce. Piłkarz z Pasymia ma szansę występu w mistrzostwach świata, które odbędą się w tym roku.

ps

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #### 
#  # # #   
#  # # #### 
#  # #   # 
 # # # #  # 
 ##  # ####