forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga: GKS Wikielec czeka pauza

2022-05-13 12:53:34 Znicz Biała Piska, GKS Wikielec, Mamry Giżycko

GKS Wikielec. Fot. Paweł Piekutowski

GKS Wikielec. Fot. Paweł Piekutowski

W ostatni trzecioligowy weekend najlepiej spisały się Mamry Giżycko, które mają już tylko 3 punkty straty do bezpiecznego miejsca. Tym razem o poprawę sytuacji w tabeli powalczą tylko zespoły z Giżycka i Białej Piskiej, gdyż GKS Wikielec czeka pauza. Sprawdźmy, jak najbliższe mecze 32. kolejki widzi forBET, czyli partner naszego portalu?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSÓW NA START: DO 1 100 PLN ZAKŁADU BEZ RYZYKA, 2050 PLN BONUSU OD 2. DEPOZYTU ORAZ GRY BEZ PODATKU PRZEZ 30 DNI OD REJESTRACJI.

RYWAL MAMR: POLONIA WARSZAWA

Mamry w dwóch ostatnich meczach zgarnęły komplet punktów i zrobiły ważny krok w kierunku utrzymania, jednak teraz o zwycięstwo będzie bardzo ciężko, bo do Giżycka wybiera się Polonia Warszawa, czyli jeden z najmocniejszych zespołów w tej grupie trzeciej ligi. 2-krotny mistrz Polski przed startem sezonu zapowiadał walkę o awans i wciąż ma szansę na zrealizowanie celu – do pierwszej w tabeli Legionovii traci wprawdzie 7 punktów, jednak ma jeden mecz rozegrany mniej i z pewnością liczy na jakąkolwiek wpadkę swojego rywala. Wiosną Polonia spisuje się naprawdę dobrze, bo na 11 meczów wygrała 9, jednak remis ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i porażka z rezerwami Legii mogą kosztować zespół z Warszawy awans. Na papierze faworytem będzie oczywiście drużyna gości, jednak Mamry po serii 9 domowych porażek nagle odmieniły swoją postawę i w Giżycku wygrały 4 kolejne mecze, zatem Polonia wcale nie musi mieć tu aż tak łatwej przeprawy zwłaszcza, że grać będzie ze sporą presją. Po 29 rozegranych meczach zespół prowadzony przez Rafała Smalca zajmuje 2 miejsce z dorobkiem 63 punktów i bilansem bramkowym 64:21, dzięki czemu ma najlepszą defensywę oraz ofensywę (razem z Legią II i Legionovią) w całej lidze. Jesienią w Warszawie byliśmy świadkami sporej niespodzianki, bo lepsze okazały się Mamry, które po dwóch bramkach Szymona Łapińskiego wygrało tamto spotkanie 2:1.

W ostatniej kolejce Polonia nie tylko odniosła wysokie zwycięstwo, ale do tego ustrzegła się nadmiaru żółtych kartek, dzięki czemu do Giżycka wybiera się w swoim najmocniejszym składzie. Jeśli chodzi o Mamry, to jedynym nieobecnym będzie Mariusz Bucio – młodzieżowiec zespołu z Giżycka w starciu z Wissą Szczuczyn otrzymał czwarte napomnienie i w ten weekend będzie musiał pauzować.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ MAMRY GIŻYCKO – POLONIA WARSZAWA?

 • Wygrana Mamr: 7.50
 • Remis: 5.30
 • Wygrana Polonii: 1.30
 • Mamry wygrają lub zremisują: 3.11
 • Mamry nie wygrają: 1.04

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU MAMRY GIŻYCKO – POLONIA WARSZAWA.

RYWAL ZNICZA: ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI

O sporym pechu może mówić Znicz Biała Piska, który do 80 minuty prowadził z Jagiellonią II 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 po bramce straconej w 90 minucie gry. Teraz o przełamanie nie będzie łatwo, bo zespół czeka trudne starcie z mocnym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, czyli zespołem ze ścisłej ligowej czołówki. Świt wiosną nie jest wprawdzie w najmocniejszej dyspozycji, bo w 10 meczach zaliczył 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki, jednak po środowym zwycięstwie z Lechią Tomaszów Mazowiecki to on będzie w tym meczu dość zdecydowanym faworytem. Po rozegraniu 29 meczów klub z Nowego Dworu Mazowieckiego plasuje się na wysokim 3 miejscu z dorobkiem 51 punktów i bilansem bramkowym 50:31, zatem o miejsce na ligowym podium będzie walczyć do samego końca. Na poziomie trzeciej ligi Znicz i Świt grali ze sobą 7 razy i bilans tych spotkań jest bardzo wyrównany – oba kluby zaliczyły po 3 zwycięstwa, a jedno starcie zakończyło się remisem.

Do sobotniego meczu żaden z zespołów nie przystąpi w swoim najmocniejszym składzie, a wszystko to ze względu na nadmiar żółtych kartek. W Zniczu jeden mecz pauzy czeka Mateusza Jońcę oraz strzelca bramki, czyli Dmitrija Bajduka, z kolei w Świcie zabraknie sprowadzonego zimą z GKS-u Bełchatów Jewhena Radionowa.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI?

 • Wygrana Znicza: 3.55
 • Remis: 3.75
 • Wygrana Świtu: 1.85
 • Znicz wygra lub zremisuje: 1.82
 • Znicz nie wygra: 1.24

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI.

GKS WIKIELEC: PAUZA

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
   # # ##### 
   # # #  # 
   # # ##### 
   # # #  # 
#  # # #  # 
 #### # #####