forBet promocja

News - IV liga - Stadion

Zatoka Braniewo będzie miała nowy stadion

2022-04-20 15:13:11 Zatoka Braniewo

Symboliczne pożegnanie Zatoki Braniewo ze stadionem. Fot. Karol Synowiec

Symboliczne pożegnanie Zatoki Braniewo ze stadionem. Fot. Karol Synowiec

Zatoka Braniewo pożegnała się na 1,5 roku ze swoim stadionie przy ulicy Botanicznej 4. Obiekt przejdzie modernizację i stanie się stadionem także lekkoatletycznym. IV-ligowa Zatoka będzie musiała swoje spotkania rozgrywać we Fromborku.

Do symbolicznego pożegnania ze starym obiektem w Braniewie doszło w miniony weekend podczas ligowego spotkania z Jeziorakiem Iława. To wydarzenie połączono razem z obchodami 75-lecia klubu. Goście nieco zepsuli świętowanie, bo podopieczni Wojciecha Tarnowskiego wygrali 4:0 na boisku rywala.

Zatoka Braniewo ze swoim stadioniem pożegnałą się minimum na 1,5 roku. Tyle bowiem będzie trwała modernizacja obiektu zlokalizowanego przy ulicy Botanicznej 4. Burmistrz Braniewa Tomasz Sielick pozyskał na inwestycję blisko 7,5 miliona złotych z funduszów budżetu państwa.

Modernizacja obiektu został podzielona na etapy. Blisko 2,5 miliona złotych miasto Braniewo otrzymało z programu “Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021”. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład, a na konto wpłynie 5 milionów złotych.

- Dzięki tym środkom wyremontujemy boisko piłkarskie oraz wybudujemy boisko wielofunkcyjne wraz z niezbędną infrastrukturą - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. - Po modernizacji nasze miasto będzie miało do dyspozycji prawdziwie nowoczesny i wszechstronny obiekt sportowy, komfortowy zarówno dla występujących na nim zawodników, jak i obserwujących ich zmagania kibiców. Niebawem stadion miejski stanie się jedną z wizytówek Braniewa.

W ramach tego powstanie stadion lekkoatletyczny kategorii VB w skład którego wejdzie: bieżnia okólna 4-torowa o długości 400 m, bieżnia prosta 6-torowa do biegu na 100 i 110 m, skocznia wzwyż, skocznia do skoku o tyczce, jednokierunkowa, skocznia w dal i trójskoku, dwuścieżkowa z zeskoczniami na obu końcach rozbiegu, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, rzutnia oszczepem.

Piłkarze Zatoki Braniewo po modernizacji obiektu będa mieli do dyspozycji nową płytę trawiastą z podziemnym systemem nawadniającym. Do tego pojawią się m.in. nowe ławki rezerwowych czy bramki przenośne do treningu.

Gdzie zatem Zatoka będzie rozgrywała swoje spotkania na czas prac budowlanych? Tymczasowym domem piłkarskim popularnych “Smoków” będzie boisko we Fromborku. Być może jeszcze ostatnie spotkanie pod koniec kwietnia odbędzie się jeszcze w Braniewie bez udziału publiczności, ale następne będą już odbywały się w oddalonym od Braniewa o 10 kilometrów Fromborku.

em

Komentarze

 1. H 2022-04-22 22:12:09 (***.***.***.***) #75714 0:0 zgłoś

  To we,Fromborku powinni wykorzystać to i stworzyć coekawą druzynę.

Dodaj swój komentarz

        
##### # ##### 
#  # # #  # 
#  # # ##### 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
##### # #####