Porażka Znicza Biała Piska z ŁKS-em II Łódź

2022-04-02 20:10:06 Znicz Biała Piska, ŁKS II Łódź

Znicz Biała Piska przegrał 1:2 z ŁKS-em Łódź. Fot. Łukasz Szymański

Znicz Biała Piska doznał czwartej ligowej porażki z rzędu, ulegając 1:2 rezerwom ŁKS Łódź. Gospodarze w sobotnim meczu mieli problemy ze skutecznością, a jedyną bramkę dla Znicza zdobył Maciej Famulak.

Znicz wrócił na swoje boisko po trzech meczach wyjazdowych, w których doznał kompletu porażek. Miejscowi liczyli na przełamanie, ale mimo ambitnej gry, nie zdołali zakończyć złej serii.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie po główce Stipe Jurica i oddali Zniczowi inicjatywę. Z upływem czasu miejscowi zaczęli coraz bardziej zagrażać bramce rywali. Doszło do tego, że obrońcy ŁKS musieli wyręczać bramkarza i dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej. Do przerwy Znicz nie przełamał defensywy gości, a po zmianie stron… znów szybko stracił gola po koronkowej akcji przyjezdnych.

Tym razem udało się odpowiedzieć trafieniem – w 73. min Maciej Famulak dobił strzał Mateusza Furmana po interwencji obrońcy ŁKS. Do końca spotkania Znicz szukał różnych sposobów na sforsowanie zasieków gości przed ich bramką, ale wynik nie uległ zmianie. Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu zmarnował w ostatnich minutach Famulak, uderzając z bliska wprost w bramkarza.

Mamry Giżycko w 24. kolejce pauzowały, a wyjazdowy mecz GKS Wikielec z Lechią Tomaszów Mazowiecki został przełożony z powodu obfitych opadów śniegu w centralnej Polsce.

• Znicz Biała Piska – ŁKS II Łódź 1:2 (0:1)

0:1 - Jurić (8), 0:2 - Romanowicz (56), 1:2 - Famulak (73)

Znicz: Radzikowski – Baiduk, Duchnowski, Mosakowski, Jońca (83 Pawluczuk), Gulbierz (60 Kalicki), Furman, Łapiński (60 Kuśnierz), Famulak, Fiedorowicz, Giełażyn