Temat dwadozera.pl - IV liga

Podsumowanie 17. kolejki forBET IV ligi: DKS Dobre Miasto wygrał z Jeziorakiem Iława

2022-03-21 21:19:51 DKS Dobre Miasto, Maciej Szostek, Concordia Elbląg, Jeziorak Iława, Błękitni Orneta, Pisa Barczewo

DKS Dobre Miasto wygrał 1:0 z Jeziorakiem Iława. Fot. Laura Piotrowicz

Za nami pierwsza pełna kolejka forBET IV ligi. Co się wydarzyło w 17 serii spotkań? Przeczytajcie nasze podsumowanie. Zapraszamy także do obejrzenia programu przygotowanego przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Gościem Piotra Karłowicza był Maciej Szostek, trener DKS-u Dobre Miasto.

Concordia Elbląg najpoważniejszy kandydat do awansu w tym sezonie do III ligi ma już 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Jeziorakiem Iława. Elblążanie zdobyli komplet punktów w Ornecie. Do przerwy jednak pachniało sensacją, bo Błękitni prowadzili 1:0. Po jednej z kontr gospodarze wywalczyli rzut karny, którego pewnym strzałem na bramkę zamienił Sebastian Dzierzkiewicz. Goście doszli do głosu po przerwie szybko zdobywając wyrównanie za sprawą Radosława Bukackiego. Na następne gole Concordia musiała czekać jednak bardzo długo, bo bramki dające komplet punktów padały dopiero w 83 i 88 minucie.

Concordia powiększyła przewagę ponieważ punkty na wyjeździe stracił Jeziorak Iława, który przegrał 0:1 z DKS-em Dobre Miasto. Zwycięską bramkę w 87 minucie strzelił Damian Lubak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie ze skrzydła od Janusza Bucholca. Beniaminek forBET IV ligi tym samym ma już na koncie 24 punkty i znajduje się w środku ligowej stawki.

- Nastawiliśmy się na to, żeby narzucić swoje warunki gry - mówił po meczu Maciej Szostek, trener DKS-u Dobre Miasto. - Pracujemy nad określonym stylem grania. Jeziorak nas zaskoczył, że będą momenty, że to oni będą dominować na boisku, więc musieliśmy to w trakcie meczu skorygować, bo w zasadzie pełne 90 minut operowaliśmy piłką, graliśmy w ataku pozycyjnym i atakowaliśmy. W tygodniu pracowaliśmy nad specyfiką gry Jezioraka. Wyszło nam to bardzo dobrze.

Pierwszym zawodnikiem, który zdobył hattricka na wiosnę w forBET IV lidze jest Konrad Kierstan, który zdobył trzy gole dla Pisy Barczewo w meczu w Mazurem Ełk. Goście prowadzili nawet do przerwy 1:0, ale podopieczni Pawła Radziwona doszli do głosu po przerwie i wygrali to spotkanie 3:1.

Bramki na boiskach Warmii i Mazur ponownie strzela Marcin Łukaszewski. Działacze Błękitnych namówili do gry po latach supersnajpera, który ma pomóc drużynie w utrzymaniu się w IV lidze. Piłkarze z Pasymia nie chcą się żegnać z tą ligą i do końca będą walczyć. Tydzień temu byli blisko remisu z Jeziorakiem Iława, a teraz wygrali 4:3 w Mrągowie z Mrągowią.

Magazyn forBET IV ligi:

Fotorelacje:

Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:3 Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:3 Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:3 Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:3 Błękitni Orneta - Concordia Elbląg 1:3

Mrągowia Mrągowo - Błękitni Pasym 3:4 Mrągowia Mrągowo - Błękitni Pasym 3:4 Mrągowia Mrągowo - Błękitni Pasym 3:4 Mrągowia Mrągowo - Błękitni Pasym 3:4 Mrągowia Mrągowo - Błękitni Pasym 3:4