Sokół Ostróda znowu przegrał 2:3

2022-03-19 17:17:37 Sokół Ostróda, Radunia Stężyca

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. s28

Sokół Ostróda znowu zaprezentował się solidnie na boiskach II-ligi, ale to niestety ponownie było za mało, żeby chociażby zremisować. Gospodarze po meczu mieli sporo pretensji do pracy arbitra. Gospodarze mieli sporo pretensji do arbitra tego spotkania Marcina Szreka z Kielc.

I nie ma co się dziwić, bo goście wyszli na prowadzenie po mocno kontrowersyjnym rzucie karnym. Sędzie tego spotkania podyktował “jedenastkę” za teatralny upadek w polu karnym Wojciecha Łuczaka (były piłkarz Stomilu). Bramkę pewnie zdobył Jakub Letniowski.

Kolejne dwa ciosy zadał Sokół za sprawą wypożyczonego ze Skry Częstochowa Dawida Wojtyry. Kamil Kurowski zdecydował się na strzał z 17 metrów, bramkarz gości odbił piłkę, do której najszybciej dopadł Wojtyra i z 5 metrów zdobył wyrównującą bramkę. Bramka na 2:1 wpadła chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Jakub Mysiorski wypuścił Ernesta Słupskiego, który wygrał pojedynek z defensorem gości, wyłożył piłkę na 5 metr do Dawida Wojtyry, a ten płaskim strzałem dopełnił formalności.

W 69 minucie goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Janusza Surdykowskiego. Przy stanie 2:2 arbiter meczu wyrzucił z boiska Wojtyrę, który obejrzał drugi żółty kartonik, za rzekome wymuszenie rzutu karnego i ostentacyjne okazywanie niezadowolenia. To była druga sytuacja, o którą pretensje miał Sokół. Sokół grając w osłabieniu nie dowiózł remisu do końca. Złe ustawienie defensywy Sokoła wykorzystał Dawid Retlewski, który strzałem z kilku metrów pokonał Dominika Kąkolewskiego. Porażka mogłaby być większa, ale w ostatniej minucie meczu rzut karny obronił Dominik Kąkolewski.

Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2:3 Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2:3 Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2:3 Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2:3 Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 2:3

• Sokół Ostróda - Radunia Stężyca 3:2 (1:1)

0:1 - Letniowski (30 k), 1:1, 2:1 - Wojtyra (42, 49), 2:2 - Surdykowski (69), 3:2 - Retlewski (89)

Sokół: Kąkolewski - Dymerski, Dzięcioł (90 Żyznowski), Klimek (81 Mazurowski), Turek - Mysiorski, Rogala, Kurowski, Lías (73 Święty; 90 Stępień), Słupski (81 Rugowski) - Wojtyra