Stomil bez szans w starciu z Widzewem

2022-03-04 23:02:10 Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, Adrian Stawski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn zawiedli swoich kibiców w pierwszym domowym spotkaniu w 2022 roku. Olsztyńscy piłkarze przegrali 0:2 z Widzewem Łódź. Obydwie bramki w tym meczu strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Tydzień temu drużyna Stomilu wywalczyła remis 1:1 z Koroną Kielce. W porównaniu z tym meczem olsztyński szkoleniowiec dokonał dwóch zmian w składzie. Od pierwszej minuty zagrali: Kevin Lafrance oraz Krzysztof Toporkiewicz.

Dwa błędy obrony spowodowały, że Widzew za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego dwukrotnie pokonał Kacpra Tobiasza. Najpierw zrobił to w 8 minucie spotkania, a następnie w 49.

Stomil miał kilka sytuacji, ale żadnej nie potrafił zamienić na bramkę. Nieskuteczność raziła po oczach kibiców, którzy tłumnie zgromadzili się na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a. Cały dochodów ze sprzedaży biletów został przeznaczony na pomoc humanitarną Ukrainie.

- Porażka boli, ale nie będziemy się po niej załamywać, bo nasza gra wyglądała całkiem przyzwoicie, zwłaszcza w pierwszej połowie - powiedział po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu. - Zabrakło nam przysłowiowej kropki nad i, ponieważ sytuacje mieliśmy. Muszę zobaczyć na wideo, jak padły bramki, wydaje mi się, że przy pierwszej nie było krycia, a przy drugiej wszystko wzięło się ze straty na naszej połowie. Zespół ma podniesioną głowę, gdyż nie zagraliśmy słabego meczu. Teraz przygotowujemy się już do następnego i walczymy dalej. Wiedzieliśmy, że terminarz nas nie rozpieszcza, gramy z mocnymi drużynami, natomiast wiemy też, że punktów nam brakuje i musimy wygrywać.

Olsztyński zespół cały czas znajduje się w strefie spadkowej. Za tydzień Stomil zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2

• Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:2 (0:1)

0:1, 0:2 - Pawłowski (8, 49)

Stomil: Tobiasz - Żwir, Lafrance, Bwanga, Straus - Toporkiewicz (75 Wójcik), Tymosiak (61 Fundambu), Reiman, Kisiel (61 Sobol), Moneta - Mikita