Liga gra! - II liga

Sokół strzelił gola w 1 minucie, ale niestety przegrał

2022-02-26 20:45:52 Sokół Ostróda, Wigry Suwałki, Wojciech Figurski

Sokół Ostróda przegrał 1:3 z Wigrami Suwałki. Fot. Artur Szczepański

Blado wypadł debiut Wojciecha Figurskiego w roli szkoleniowca Sokoła Ostróda. Jego zespół przegrał na własnym stadionie 1:3 z Wigrami Suwałki.

Zanim rozpoczęło się spotkanie to obydwie drużyny wyraziły swój sprzeciw przeciwko wojnie w Ukrainie. Na boisko wyszli z kartkami z napisami: “Nie dla wojny”. Publiczność owacjami na stojąco i gromkimi brawami wyraziła poparcie dla dzielnego narodu Ukraińskiego w walce z agresorem.

Sokół Ostróda zaczął to spotkania w fantastyczny sposób. W 40 sekundzie było już 1:0 dla gospodarzy. Sokół wyprowadził składną i szybką akcję, po której Kamil Kurowski wypuścił Ernesta Słupskiego, a ten wbiegł w pole karne i mimo ostrego kąta zdołał pokonać Hieronima Zocha.

Niestety to były miłe złego początki. Goście doprowadzili do remisu już w 8 minucie spotkania. Wigry wyprowadziły skuteczną kontrę, którą wykończył Mateusz Lewandowski. 5 minut później zespół z Suwałk prowadził 2:1/ Mariusz Rybicki zdecydował się na strzał z okolic narożnika pola karnego, futbolówkę sparował Dominik Kąkolewski, dobiegł do niej Patryk Mularczyk, dograł na 5 metr do Mikołaja Łabojko, a ten płaskim strzałem pokonał bramkarza Sokoła. Sokół Ostróda po przerwie za wszelką cenę chciał doprowadzić do remisu. Były ku temu okazje, ale m.in. Wojtyra czy Sobotka nie potrafili pokonał bramkarza Wigier. Goście zdołali natomiast strzelić trzeciego gola i tym samym wygrywając 3:1 zdobyli zasłużenie komplet punktów.

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3

• Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1:3 (1:2)

1:0 - Słupski (1), 1:1 - Lewandowski (8), 1:2 - Łabojko (13), 1:3 - Krzyżanowski (79)

Sokół: Kąkolewski - Dowgiałło (74 Żyznowski), Dzięcioł, Klimek, Turek (61 Dymerski) - Rugowski, Rogala (73 Święty), Kurowski, Skórecki, Słupski (28 Mysiorski) - Wojtyra (61 Sobotka)