forBet promocja

News - II liga

Sokół Ostróda wznowił treningi

2022-01-13 09:58:46 Sokół Ostróda, Hubert Błaszczak

Mateusz Jońca na testach w Sokole Ostróda. Fot. sokolostroda.com

Mateusz Jońca na testach w Sokole Ostróda. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda przygotowuje się do rundy wiosennej II ligi. Drużyna szuka wzmocnień wśród piłkarzy spośród wyróżniających się graczy z regionu, ale trener Hubert Błaszczak nie zamyka się na innych zawodników.

Sokół budując kadrę na ten sezon II ligi bazował głównie na piłkarzach wypożyczonych z innych klubów. Dwóch piłkarzy zdecydowało się wrócić do swoich macierzystych klubów. Obrońca Mateusz Bondarenko kolejny raz spróbuje przebić się do składu I-ligowego GKS-u Jastrzębie. Jan Flak natomiast zamienił Sokół na II-ligową Wisłę Puławy, ale do tego klubu formalnie został wypożyczony z Górnika Zabrze. Sebastian Rugowski, który jeszcze jesienią udał się na testy do Wisły Płock, teraz wyjechał z drużyną Stomilu Olsztyn na obóz przygotowawczy do Mrągowa.

Szkoleniowiec Sokoła Ostróda sprawdza formę wyróżniających się piłkarzy z naszego regionu. Rafał Kruczkowski to wychowanek GKS-u Wikielec, a ostatni rok spędził na grze w Olimpii Grudziądz. Mateusz Jońca ma za sobą debiut w I lidze, ale jesienią zaliczył całkiem solidną rundę w III-ligowym GKS-ie Wikielec. Dużego przeskoku może dokonać Mateusz Sobotka ze Startu Nidzica (liga okręgowa). Ten piłkarz cały czas też ma propozycję gry w juniorach Stomilu, gdzie dobrze go pamiętają z okresu gry Stomilu w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Na testach pojawił się także bramkarz Mateusz Prochoń z Karkonoszy Jelenia Góra.

- To czy zespół będzie budowany na zawodnikach z Warmii i Mazur to też nie da się odpowiedzieć jednoznacznie - mówi Błaszczak. - Będziemy chcieli żeby tacy zawodnicy byli w kadrze pod kątem przyszłości długofalowej. Tacy już z nami trenują i cieszymy się, że są tacy zawodnicy jak np. Kruczkowski, którzy też już mają pewne ogranie w ligach centralnych. Będziemy także szukać wzmocnień spoza województwa. Duża grupa zawodnikó do testowania przewidziana jest w następnym tygodniu, bo to jest okres, w którym zagramy dwa spotkania sparingowe.

Sokół Ostróda w okresie przygotowawczym ze względów finansowych nie uda się na żaden obóz przygotowawczy. Hubert Błaszczak jest w trakcie opracowywania obozu dochodzeniowego w Ostródzie. W okresie przygotowawczym drużyna “Trójkolorowych” zagra szereg sparingów. Na początek w środę (19 stycznia) z Olimpią Olsztynek, a potem ze Stomilem Olsztyn (sobota, 22 stycznia). Następnie formę Sokoła sprawdzi: Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Wikielec, Olimpia Grudziądz oraz Motor Lubawa.

Sokół Ostróda ma bardzo małe szanse na pozostanie w II lidze. Obecnie zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 12 punktów w tabeli. Do bezpiecznego miejsca zespół traci 11 punktów. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej pod koniec lutego Sokół zagra u siebie z Wigrami Suwałki.

rys

Komentarze

 1. HEJ 2022-01-14 16:13:42 (***.***.***.***) #75106 0:0 zgłoś

  widać że w drużynie nie ma komu grać jak do drużyny sciągają zawodniklow z A klasy i okręgówki wv juniorach są lepsi jak zawodnicy sprawdzani

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### #  # 
#  # #  # #  # 
####  #  # ####  
# #  #  # # #  
#  # #  # #  # 
#  # #### #  #