forBet promocja

News - II liga

Olimpia Elbląg szykuje się do rundy wiosennej

2022-01-12 14:10:50 Olimpia Elblag, Tomasz Grzegorczyk

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

II-ligowa Olimpia Elbląg wróciła do treningów. Zespół Tomasza Grzegorczyka będzie przygotowywał się do rundy wiosennej na własnych obiektach i zagra szereg spotkań kontrolnych.

Pierwszy tydzień treningów zaczął się od badań wydolnościowych, a zakończy się grą wewnętrzną, podczas których szkoleniowiec Olimpii będzie sprawdzał przydatność do gry nowych zawodników.

Póki co nie ma żadnych informacji na temat kogo Olimpia będzie sprawdzać w styczniu w kontekście przydatności do rywalizacji w II lidze.

Na wiosnę Olimpia będzie musiała sobie radzić bez Klaudiusza Krasy. Trener zespołu już myśli o transferach, które pozwolą zastąpić pomocnika, który przeszedł do I-ligowej Resovii Rzeszów. - Jesteśmy w kontakcie z dwoma piłkarzami z doświadczeniem pierwszoligowym - powiedział dla portel.pl Tomasz Grzegorczyk. Do kadry pierwszego zespołu dołączyło dwóch piłkarzy rezerw: Dawid Winiarski i Dominik Kozera.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy? - Treningów będzie dużo, mamy siedem sparingów, będziemy skupiali się na aspektach motorycznych, ale nie zapominamy o taktyce i technice, także w każdym kontekście naszej pracy będziemy starali się przygotować zawodników, aby w pierwszym meczu z Pogonią Siedlce dać z siebie maksimum - mówi Grzegorczyk.

Olimpia w następnym tygodniu zagra pierwszy sparing z Arką Gdynia. W kolejnych grach kontrolnych zagrają m.in. z Bałtykiem Gdynia, Stolem Gniewino czy Jeziorakiem Iława. Najciekawiej zapowiada się spotkanie z ekstraklasową Pogonią Szczecin (8 lutego).

Olimpia Elbląg po rundzie jesiennej plasuje się na 5 miejscu II ligi, czyli na miejscu, które daje prawo gry baraży o I ligę.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  ##### 
  #  # # #  # 
  #  #  # #  # 
 #  ###### ##### 
 #   #  # #   
###### #  # #