forBet promocja

Liga gra! - II liga

Sokół Ostróda wygrał na wyjeździe!

2021-11-20 20:28:08 Pogoń Grodziska Mazowiecki, Sokół Ostróda

Sokół Ostróda wygrał pierwsze spotkanie na wyjeździe w tym sezonie. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda wygrał pierwsze spotkanie na wyjeździe w tym sezonie. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda idealnie rozpoczął rundę rewanżową w II lidze. Podopieczni Huberta Błaszczaka pokonali na wyjeździe 3:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Lepszego rozpoczęcia meczu Sokół nie mógł sobie wymarzyć. Podopieczni Huberta Błaszczaka na prowadzenie wyszli już w 37 sekundzie spotkania! Sokół agresywnie doskoczył do rywala zaraz po rozpoczęciu meczu, to spowodowało, że obrońca gospodarzy popełnił fatalny błąd i piłkę na 25 metrze przejął Gian Mendez (Australijczyk z włoskim paszportem). Podbiegł kilka metrów i oddał celny strzał zza pola karnego. W 27 minucie było 2:0 dla drużyny gości, a kolejnego gola strzelił inny obcokrajowiec w drużynie Sokoła - Hiszpan Arturo Lías. I znowu gospodarze popełnili fatalny błąd, a piłkarz Sokoła z wielką radością skorzystał z przedwczesnego prezentu świątecznego.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Sokoła. Gospodarze chwilę po wznowieniu gry strzelili kontaktową bramkę. Wojciech Kalinowski ruszył prawą stroną, dograł na 15 metr do Jakuba Kołaczka, a ten uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Sokół szybko odpowiedział kolejnym trafieniem. Bardzo odważnie w pole karne wbiegł Kamil Kurowski i nie będąc blokowany posłał piłkę z 11 metrów prosto do siatki. Gospodarze nie byli już wstanie strzelić żadnej bramki i pierwsze wyjazdowe Sokoła w tym sezonie stało się faktem.

 • Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Sokół Ostróda 1:3 (1:2)

0:1 - Mendez (1), 0:2 - Lías (27), 1:2 - Kołaczek (46), 1:3 - Kurowski (48)

Sokół: Staniszewski - Flak, Klimek, Bondarenko, Dzięcioł - Skórecki, Stępień, Kurowski, Mendez (70 Żyznowski) - Lías (79 Słupski), Rugowski (87 Dowgiałło)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #  # 
##  # # # #  # 
# # #  #  ####  
# # #  #  # #  
#  ##  #  #  # 
#  #  #  #  #