forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga: Trwa fatalna seria naszych trzecioligowców

2021-11-19 13:47:44 GKS Wikielec, Mamry Giżycko, Znicz Biała Piska

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. gkswikielec.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. gkswikielec.pl

Trwa fatalna seria naszych trzecioligowców – Znicz Biała Pika pauzował i miał szansy na poprawę swojej sytuacji, z kolei GKS Wikielec i Mamry Giżycko znowu przegrały swoje spotkania i znajdują się w oficjalnej strefie spadkowej. Jak mecze ostatniej serii rundy jesiennej widzi forBET, czyli partner naszego portalu?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

ZNICZ BIAŁA PISKA: LEGIA II WARSZAWA

Tydzień przerwy na „zresetowanie się” miał Znicz Biała Piska, który w ostatniej kolejce pauzował i czekał na sobotnie starcie z rezerwami Legii Warszawa. „Dwójka” w ligowej tabeli jest wprawdzie wyżej od Znicza (co dziwić nie może, bo był to jeden z faworytów do awansu), jednak jej ostatnie występy nie są wcale lepsze, bo warszawianie w trzech ostatnich meczach nie zdołali wygrać notując odpowiednio 2 remisy (1:1 z ostatnim wówczas Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz 3:3 KS Kutno) i porażkę z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Na ten moment Legia II zajmuje dopiero 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów (10 mniej od lidera z Legionowa) oraz bilansem bramkowym 35:23, co daje jej miano najskuteczniejszej drużyny w stawce wraz z Lechią Tomaszów. Na trzecioligowym froncie oba kluby mierzyły się ze sobą już 6 razy i połowa z tych meczów kończyła się remisami – pozostałe starcia to dwie wygrane Znicza oraz jedna wygrana Legii II.

Oba zespoły nie zagrają w ten weekend w najmocniejszych składach z powodu nadmiaru żółtych kartek – gospodarze będą osłabienia brakiem Łukasza Kuśnierza (już 8 „żółtek” w tym sezonie) oraz Mateusza Jambrzyckiego, z kolei w składzie Legii II nie znajdzie się Patryk Konik. Do dyspozycji trenerów powinni być zatem najskuteczniejsi strzelcy, czyli Bartosz Giełażyn (6 bramek), Szymon Włodarczyk (7 bramek) oraz Dawid Dzięgielewski (5 bramek), dlatego można chyba liczyć na ciekawe ofensywne widowisko.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – LEGIA II WARSZAWA?

 • Wygrana Znicza: 2.95
 • Remis: 3.70
 • Wygrana Legii II: 2.00
 • Znicz wygra lub zremisuje: 1.64

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – LEGIA II WARSZAWA.

RYWAL GKS-U WIKIELEC: JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK

10 meczów bez zwycięstwa i 3 kolejne porażki – tak słaba dyspozycja GKS-u Wikielec musiała skończyć się zwolnieniem Łukasza Suchockiego ze stanowiska trenera i zatrudnieniem w tej roli Piotra Zajączkowskiego. Doświadczonego szkoleniowca i jego nowy zespół czeka na początek niedzielny wyjazd do Białegostoku, gdzie czekać będą rezerwy miejscowej Jagiellonii. Młoda „Jaga” również nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, bo nie wygrała żadnego z trzech ostatnich meczów – najpierw przegrała 1:2 z Bronią Radom, a później dwukrotnie zremisowała z Pelikanem Łowicz (1:1) i rezerwami ŁKS-u Łódź (3:3). Na tą chwilę zespół z Podlasia zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 21 punktów i bilansem bramkowym 31:28, jednak należy w tym miejscu zaznaczyć, że ma on o jeden mecz rozegrany mniej – chodzi tu o przełożone na 4 grudnia starcie z Mamrami Giżycko. GKS Wikielec z rezerwami Jagiellonii grał w swojej historii trzykrotnie i jeszcze nie udało mu się wygrać – w ubiegłym sezonie jesienią padł remis 2:2, natomiast w sezonie 2015/16 dwa razy wygrał zespół z Białegostoku (3:0 oraz 3:1).

Ostatnie wyniki oraz bezpośredni bilans meczów z „Jagą” nie są jedynym powodem do zmartwień dla zespołu spod Iławy, bo na najbliższy mecz wybiera się on bez swojego czołowego zawodnika, czyli Huberta Otręby. Doświadczony obrońca, który dwa razy ratował dla swojego zespołu punkt w ostatniej minucie meczu (w starciach z Pelikanem i ŁKS-em II) w poprzedni weekend w starciu z Błonianką zobaczył swoją czwartą żółtą kartkę i teraz będzie musiał pauzować. Na problemy kadrowe nie musi raczej narzekać drużyna gospodarzy, w której zagrają zapewne jej najlepsi strzelcy, czyli 18-letni Hubert Karpiński (10 bramek) oraz zesłany do rezerw na początku sezonu Martin Košťál, który ma na koncie 6 trafień.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK - GKS WIKIELEC?

 • Wygrana Jagiellonii II: 1.75
 • Remis: 3.85
 • Wygrana Wikielca: 3.60
 • Wikielec wygra lub zremisuje: 1.86

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK - GKS WIKIELEC.

RYWAL MAMR: KS KUTNO

Skoro wciąż nie udaje się u siebie, to może znowu uda się na wyjeździe? W tym sezonie Mamry Giżycko punktują tylko na terenie swoich przeciwników, dlatego beniaminek z nadzieją patrzy na najbliższy mecz w Kutnie i z pewnością liczy na przynajmniej 1 punkt. Gospodarze, podobnie jak pozostali rywale naszych trzecioligowców, ostatnio nie zachwyca i punktuje słabo, bo 3 ostatnie mecze to 2 remisy (1:1 ze Zniczem i 3:3 z Legią II) oraz porażka 1:3 z Pilicą Białobrzegi. Z drugiej strony, przegrana w ostatniej kolejce dopiero co zakończyła długą serię ich meczów bez porażki – trzeba przecież zaznaczyć, że zespół z Kutna miał za sobą serię aż 11 meczów, w których nie schodził z boiska jako pokonany. Udana seria sprawiła, że w tej chwili najbliższy rywal Mamr zajmuje dość wysokie 7 miejsce z 25 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 22:22.

KS Kutno przed tym meczem nie ma problemów z nadmiarem kartek swoich zawodników, dlatego do dyspozycji trenera powinni być jego najskuteczniejsi zawodnicy, czyli Adam Patora (5 bramek), Marcin Kacela oraz Maciej Kraśniewski (obaj po 4 gole). O sytuacji kadrowej Mamr przeczytać możemy na ich profilu na Facebooku – do gry wraca na pewno pauzujący ostatnio za kartki Arkadiusz Mroczkowski, a z zespołem trenują również wracający po kontuzjach Michał Świderski i Paweł Drażba. Problemem trenera Łapińskiego jest jednak napięta sytuacja na granicy z Białorusią, ponieważ część jego zawodników to zawodowi żołnierze i obowiązki służbowe oraz związana z nimi ochrona naszego kraju może wpłynąć na ich dyspozycję meczową.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ KS KUTNO - MAMRY GIŻYCKO?

 • Wygrana Kutna: 1.55
 • Remis: 4.00
 • Wygrana Mamr: 4.65
 • Mamry wygrają lub zremisują: 2.15

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU KS KUTNO - MAMRY GIŻYCKO.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ####    # 
#  # #  #   # 
#   #  #   # 
# ### #  #   # 
#  # #  # #  # 
 ####  ####  ####