Pierwszy remis Sokoła u siebie

2021-10-23 20:19:43 Sokół Ostróda, Motor Lublin, II Liga,

Drużyna Huberta Błaszczaka zaczyna coraz częściej punktować. Fot. Paweł Piekutowski

Piąty punkt w tym sezonie uzyskali piłkarze Sokoła Ostróda. W sobotnim meczu 14. kolejki eWinner II liga ostródzka drużyna zremisowała z zespołem z czuba tabeli - Motorem Lublin 1:1.

Faworytem tego starcia był Motor. Sokół przystępował do tego spotkania bez Jakuba Żyznowskiego (kartki) oraz Patryka Skóreckiego (uraz).

Już w pierwszych chwilach spotkania Motor mógł objąć prowdzenie, gdy uderzał Adam Ryczkowski, lecz zabrakło niewiele. Sokół gola strzelił na minutę przed upływem czterdziestej piątej minuty. Centrował Kamil Kurowski, nastrzępie uderzał Mateusz Bondarenko. Potem zgrał piłkę Jan Klimek i Dominik Stępień strzałem głową pokonał Sebastiana Madejskiego. Był to drugi przypadek Motoru w tym sezonie, żeby jako pierwszy tracić bramkę w pierwszej połowie na wyjeździe.

Po przerwie groźnie na początku zaatakował Motor. Strzał Tomsza Swędrowskiego obronił jeszcze Marcin Staniszewski, ale niedługo później skapitulował. Bramkarza Sokoła pokonał Piotr Ceglarz.

Remis 1:1 trzeba odebrać jako niespodziankę, ale to też zapewne jest zapowiedź tego, iż Sokół powoli "rozwija skrzydła", jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Sztab szkoleniowy założył sobie, że w tym meczu kluczem do korzystnego rezultatu jest szczelna obrona oraz kontrataki.

30. października Sokół Ostróda zmierzy się na wyjeździe ze spadkowiczem z Fortuna 1 Liga - GKS-em Bełchatów.

• Sokół Ostróda - Motor Lublin 1:1 (1:0)

1:0 - Stępień (44), 1:1 - Ceglarz (50)

Sokół: Staniszewski - Klimek, Bondarenko, Dymerski - Urban (71 Słupski), Dzięcioł (89 Dowgiałło), Stępień, Flak - Kurowski, Rugowski, Lías (79 Michalski).

żółte kartki: Stępień, Lías - Cichocki, Wójcik.