Szybko stracone gole. Stomil - Podbeskidzie 2:4

2021-10-21 20:34:18 Stomil Olsztyn, Podbeskidzie Bielsko-Biała

Stomil Olsztyn przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn doznali 9 porażki w tym sezonie I ligi. W zaległym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała olsztyńska drużyna przegrała 2:4.

Niestety olsztyńska drużyna po 27 minutach przegrywała już 0:3! Niestety olsztyński bramkarz Konrad Syldatk popełnił karygalne błędy, które sprawiły, że tego meczu Stomilu nie miał prawa wygrać. Olsztyński bramkarz jeszcze przed przerwą zszedł z boiska, a w jego miejsce wszedł Dawid Smug.

Drużyna Adriana Stawskiego pokazała jednak charakter i zdołała zniwelować rozmiary porażki do 2:3. Najpierw gola strzełił Łukasz Moneta, a następnie Karol Żwir.

Niestety po przerwie Stomil nie grał już tak ambitnie, a kolejny błąd w polu karnym sprawił, że goście strzelili kolejną bramkę i wygrali ostatecznie 4:2.

- Nie graliśmy jakiegoś złego spotkania jako zespół. Stwarzaliśmy sytuacje, których było dość dużo. Powinniśmy jeszcze ze dwie bramki strzelić. Niestety, kto był na meczu to widział, nie ma co ukrywać, ale cztery bramki zawalili nam bramkarze. Konrad (Syldatk - red.) w meczu z Tychami całkiem nieźle bronił. Konrad Syldatk sam poprosił o zmianę w I połowie. Przepraszał, że zawalił. Nie wiem co kotłuje się w jego głowie teraz, ale powiem szczerze, że szkoda mi go. Tak jak mi szkoda zespołu, który oddał serce, walczył do samego końca. Cztery kuriozalne błędy naszych bramkarzy, nie pozwoliły nam na nic więcej jak na porażkę.

W poniedziałek Stomil zagra u siebie z Sandecją Nowy Sącz.

• Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:4 (2:3)

0:1 - Biliński (4), 0:2 - Biliński (9), 0:3 - Merebashvili (23), 1:3 - Moneta (26), 2:3 - Żwir (35), 2:4 - Bieroński (66)

Stomil: Syldatk (32 Smug) - Szabaciuk (66 Wójcik), Tecław, Dampc, Straus - Żwir, Spychała (84 Mysiorski), Reiman, Fundambu (66 Zych), Moneta (84 Pyrdoł) - Mikita