W Olsztynie kamień spadł z serca. Stomil wygrał!

2021-09-13 20:45:55 Stomil Olsztyn, Resovia

Szczęśliwy Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn w końcu wygrali w tym sezonie I ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego pokonali na własnym stadionie 4:2 Resovię.

Pierwsza połowa jednak nie wskazywała na to, że w Olsztynie będzie można się cieszyć ze zdobycia kompletów punktów. Drużyna Stomilu praktycznie nie istniała na boisku, i tylko dzięki wspaniałej grze Krzyszota Bąkowskiego olsztyńśka drużyna drużyna do przerwy przegrywała tylko 0:1.

Po przerwie strzał życia oddał Jonatan Straus i było 1:1, potem po rzucie rożnym Stomil na prowadzenie wyprowadził Jonathan Simba Bwanga. Na 3:1 podwyższył Patryk Mikita, a wynik meczu ustalił Straus.

- Na początek chciałem podziękować kibicom, którzy nas mocno wspierali od samego początku - mówił na konferencji prasowej Adrian Stawski, trener Stomilu. - Chciałem podziękować za cierpliwość, bo bardzo długo musieli czekać na zwycięstwo. Wynik wysoki, ale o to zwycięstwo nie było wcale tak łatwo. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, nie poznawałem swojego zespołu. To nie była ta drużyna ze sparingu z Wisłą Płock, gdzie tam bardzo dobrze graliśmy. Byliśmy sparaliżowani, popełnialiśmy błąd za błędem. I tylko trzeba się cieszyć, że nie straciliśmy więcej bramek.

I dodaje: - Kluczowym momentem było wpuszczenie Jakuba Tecława, który wygrywał wszystkie górne pojedynki, a z tym mieliśmy problem. Przegrywaliśmy wszystkie głowy i drugie piłki. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej i odważniej. Piękne bramki padały, szczególnie ta pierwsza Strausika (Jonatana Strausa - red.). Fizycznie bardzo dobrze wyglądaliśmy, fajnie to wyglądało do samego końca. Popełnialiśmy też błędy w drugiej połowie. Musimy się nad nimi pochylić i je wyeliminować. Mamy ciężki czas, bo tych meczów się nawarstwiło. Musimy się szybko zregenerować, dzisiaj się cieszymy, a jutro zaczynamy pracę nad Polkowicami. W czwartek już gramy, a w niedzielę kolejne spotkanie.

Stomil Olsztyn - Resovia 4:2 Stomil Olsztyn - Resovia 4:2 Stomil Olsztyn - Resovia 4:2 Stomil Olsztyn - Resovia 4:2 Stomil Olsztyn - Resovia 4:2

• Stomil Olsztyn - Resovia 4:2 (0:1)

0:1 - Pietraszkiewicz (8), 1:1 - Straus (51), 2:1 - Simba Bwanga (58), 3:1 - Mikita (80), 3:2 - Twardowski (83), 4:2 - Straus (90+)

Stomil: Bąkowski - Pawlak (30 Ciechanowski), Remisz, Simba Bwanga, Straus - Pyrdoł, Spychała (46 Tecław), Reiman, Fundambu, Moneta (57 Żwir, Dampc) - Mikita