Stomil wygrał z Puszczą Niepołomice

2021-05-22 20:24:44 Stomil Olsztyn, Puszcza Niepołomice, Piotr Klepczarek

Jonatan Starus strzelił pierwszego gola dla Stomilu, fot. Emil Marecki.

Przy ograniczonej liczbie widzów, którzy w końcu wrócili na stadion przy Piłsudskiego w Olsztynie, Stomil wygrał z Puszczą Niepołomice 2:1. Bramki dla olsztynian strzelali Jonatan Straus w 47. i Adrian Szczutowski w 85. minucie.

Trener Piotr Klepczarek, wbrew zapowiedziom na konferencji przedmeczowej, nie wystawił na boisko jakoś bardzo odmłodzonego składu, ale w pierwszej jedenastce pojawili się na boisku wychowankowie Jakub Mosakowski i Hubert Szramka. Na ławce usiadł Jurich Carolina a na lewej stronie obrony zastąpił go Jonatan Straus.

Piątkowa porażka GKS-u Bełchatów 0:1 z Radomiakiem Radom zapewniła już olsztynianom utrzymanie w I lidze. Puszcza Niepołomice też jest już pewna swojego losu, w kolejnym meczu trener Tomasz Tułacz postawił na młodzież.

Pierwsza połowa właśnie tak wyglądała, jak mecz niegrających już o nic zespołów, choć to gospodarze mieli przewagę, z której jednak nic nie wynikało. Już w 7. minucie obrońca Stomilu Damian Byrtek doznał kontuzji i został zmieniony przez Rafała Remisza. Stomil Atakował, ale Puszcza bardzo dobrze się broniła. Dopiero rzut rożny w doliczonym czasie gry I połowy dał gospodarzom prowadzenie. Dośrodkowywał Wojciech Łuczak a pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gości Jonatan Straus.

Goście nie złożyli broni i już na dwie minuty po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania. Zbyt krótko z pola karnego wybijał Straus, piłka spadła pod nogi Mateusza Wyjadłowskiego i ten bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Michała Leszczyńskiego. Stomil nadal miał optyczną przewagę, ale cały czas bił głową w mur. O wyniku zadecydowała końcówka i znów stały fragment gry. W 85. wprowadzony w drugiej połowie Maciej Spychała dośrodkowywał z rzutu wolnego, piłkę główkowali Mosakowski i Janusz Bucholc, a piętką do bramki skierował ją Adrian Szczutowski, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie.

Na pomeczowej konferencji trener Klepczarek powiedział:

- To był nasz cel, tak powiedziałem przed meczem. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty, zespół bardzo na to ciężko pracował, wierzył do końca w zwycięstwo. Mecz był totalnie pod naszą kontrolą, straciliśmy jedną przypadkową bramkę, która troszeczkę problemów nam sprawiła, ale wygraliśmy zasłużenie. dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i wiarę do końca w sukces a kibicom za wspaniałą atmosferę. Damian Byrtek ma kontuzje, coś z barkiem, Nie wiemy jeszcze czy skręcenie czy zwichnięcie.

Przed Stomilem jeszcze trzy kolejki I ligi. W najbliższej, 30. maja olsztynianie zmierzą się w Łęcznej z miejscowym Górnikiem.

Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1 Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1 Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1 Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1 Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1

• Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

1:0 - Straus (45+), 1:1 - Wyjadłowski (47), 2:1 - Szczutowski (85).

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Byrtek (7 Remisz), Mosakowski, Straus - Szramka (80 Szczutowski), Ogrodowski (74 Spychała), van Huffel, Łuczak (73 Brdak), Hinokio - Mysiorski