Sokół Ostróda lepszy w derbach od Olimpii Elbląg!

2021-04-03 16:48:23 Sokół Ostróda, Olimpia Elbląg

Sokół Ostróda lepszy od Olimpii Elbląg. Fot. sokolostroda.com

W II-ligowych derbach województwa warmińsko-mazurskiego Sokół Ostróda okazał się lepszy od Olimpii Elbląg. Podopieczni Piotra Jacka pokonali 2:1 drużynę prowadzoną przez Jacka Trzeciaka.

Pierwsza połowa nie przyniosła żadnego gola. Do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. Wszystkie gole padły po przerwie.

Marcin Szczerbowicz z Olsztyna nie uznał gola strzelone z rzutu karnego przez Krzysztofa Wickiego. Zawodnik Sokoła strzelił w stylu Roberta Lawadowskiego. Sędzia początkowo uznał gola, ale po proteście gości postanowił anulować trafienie.

W 63 minucie wynik spotkania otworzył Dawid Wolny. Rafał Siemaszko podał do wychodzącego na czystą pozycję Wolnego, a najlepszy strzelec Sokoła mocnym uderzeniem od poprzeczki trafił pierwszy raz w tym meczu.

Drugi raz trafił w 77 minucie. Tym razem sędzia uznał bramkę strzeloną z rzutu karnego.

Olimpia honorową bramkę strzeliła w ostatniej minucie meczu za sprawą Janusza Surdykowskiego.

• Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 2:1 (0:0)

1:0, 2:0 - Wolny (63, 77 k), 2:1 - Surdykowski (90)

Sokół: Niezgoda - Mazurowski, Żwir, Turek (56 Kalinowski) - Zimmer, Czajkowski (90 Soszyński), Wicki, Mozler (46 Wolny), Gajda - Siemaszko (74 Zalewski), Rugowski

Olimpia: Witan - Ressel, Lewandowski, Wenger, 1Sedlewski (77 Filipczyk) - Kamiński (82 Bartlewski), Zyska (77 Waniek), Jabłoński (82 Sobiecki), Krasa, Poliński (64 Kordykiewicz) - Surdykowski

1. gelu82 2021-04-07 13:19:28 (***.***.***.***) #72870 0:0 zgłoś

szkoda, że sprawa z karnym nie została wyjaśniana...moim zdaniem nie powinno się tego tak zostawiać, na szczęście dla sokoła wynik korzystny, ale już sobie wyobrażam co by było gdyby mecz skończył się np.1-1.....powinno się wyegzekwować od sędziego na jakiej podstawie podjął takie decyzje przy karnym....bo to są ogólnie jaja....nie da się chyba tego racjonalnie wytłumaczyć...nawet obiektywnie to tu nie ma żadnej logiki....

2. Poseł i to wielki poseł 2021-04-05 01:35:41 (***.***.***.***) #72839 0:0 zgłoś

Rugowski bardzo fajny chłopak, ale jeszcze daleko do kozaka. Dawid chyba się przebudził i nie chodzi o bramkę, ładną, ale ryzykowną. Wreszcie szukał szansy na pokazanie się otrzymania dobrego podania i też takie dostał od Rafała wślizgiem. Dużo pracował wreszcie. Żwir i Wicki to zawsze pewna nasza moc.

3. Poseł 2021-04-04 09:40:23 (***.***.***.***) #72816 0:0 zgłoś

Brawo wreszcie było zagazowanie Żwir,Rogowski,Wicko kozaki jak na tą ligę Zimer też się przebudził fajnie to wyglądało szkoda innych ale niestety Olimpia nie ma szans na utrzymanie bez oddania strzału praktycznie przez 90 minut

4. Pretorianin 2021-04-04 08:49:34 (***.***.***.***) #72814 0:0 zgłoś

Wreszcie gra Sokoła zaczyna przypominac w miarę normalną piłke. Jednak nadal przed Sokołem dużo pracy. I połowa w wykonaniu obydwu drużyn to polski marazm jak w meczu z reprezentacją Anglii. Gra bezbarwna bez polotu. Druga połowa mogla sie podobać. Większe zaangażowanie zawodników, większa determinacja, więcej strzałów z poza pola karnego. Fakt jest faktem, że Olimpia grała defensywnie przez cały mecz i nie próbowala grać ofensywnie. I to jest dziwne. Z taka gra Olimpia zmierza szybkimi krokami do III ligi. Po tym co widziałem wczoraj, myslę, ze to podstawowy pretendent do spadku. Przed Sokołem jednak nadal dużo pracy. Gramy za wolno (gra jest sygnalizowana). Zbyt mało gry na I kontakt. Nadal brakuje strzałów z dystansu. Nie wiele jest też dosrodkowań (zbyt dużo rozgrywania i strat piłek w srodku pola) i walki w obrębie pola karnego przeciwnika. Zatem jest nadal dużo pracy przed sztabem szkoleniowym Sokoła. Zawodników pokroju R. Sterling mieć nigdy nie będziemy więc tym bardziej należy dużo wiecej pracować na treningach. Wesołych Świąt i powodzenia.

5. chłopiec 2021-04-03 23:04:37 (***.***.***.***) #72811 0:0 zgłoś

KOWAL 13 tak zabawnej mądrości dawno nie słyszałem. Pomyliłeś jaja z mózgiem:) Nie mówię o prawidłowym wykonaniu tego karnego, choć wykonany był prawidłowo. Grałeś kiedyś w piłkę? Cała gra polega na kombinowaniu i robieniu w chuja przeciwnika.

6. chłopiec 2021-04-03 22:54:10 (***.***.***.***) #72809 0:0 zgłoś

Wytłumacz mi jaja przy strzelaniu karnego, to jest duża umiejętność wykonać tak jedenastkę,. Tym bardziej że on tylko zwolnił, na pewno nie zatrzymał się. Obejrzyj dokładnie, na pewno nie stanął. Nawet kibice Olimpii uczciwie mówią i tutaj wielki szacun dla Nich że sędzia podał im rękę. Uczciwie mówicie kibice Olimpii.

7. Kowal 13 2021-04-03 22:04:05 (***.***.***.***) #72803 0:0 zgłoś

A ja popieram decyzję sędziego. Masz jaja strzelasz normalnie. Nie masz jaj kombinujesz.

8. warmiak 2021-04-03 20:55:36 (***.***.***.***) #72801 0:0 zgłoś

Obejrzałem tego karnego i pytam się, co ten sędzia z Olsztyna robi w II ej lidze?Zwyczajnie okradł Sokoła z bramki, żółta kartka dla strzelca powinna być anulowana. Nadmienię że Robert Lewandowski mocniej się zatrzymuje. Wstyd Panie sędzio. Teraz Pan będzie znany właśnie z tej parodii.