forBet promocja

Liga gra! - II liga

Derby w II lidze. Sokół u siebie zagra z Olimpią

2021-04-02 11:51:35 Olimpia Elbląg, Sokół Ostróda

Sokół Ostróda wygrał ostatnio w Siedlcach. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda wygrał ostatnio w Siedlcach. Fot. sokolostroda.com

Pierwszy weekend kwietnia to na drugoligowym froncie spotkanie, które z pewnością najmocniej zainteresuje wszystkich sympatyków futbolu na Warmii i Mazurach. W sobotnie południe naprzeciw siebie staną dwaj nasi reprezentanci na tym szczeblu rozgrywkowym, czyli Sokół Ostróda i Olimpia Elbląg.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

W 2021 roku obaj nasi drugoligowcy poznali, czym jest seria meczów bez zwycięstwa, jednak w ich przypadkach wyglądało to nieco inaczej. Sokół wiosnę zaczął fatalnie, bo przegrał 4 z 5 meczów (w tym z ostatnim w tabeli Zniczem), a ten piąty tylko zremisował – takiego startu chyba w Ostródzie nikt się nie spodziewał i nic dziwnego, że sporo mówiło się o kryzysie. Ostródzianie okazji na przełamanie szukali w zaległym starciu z Pogonią Siedlce i misja ta zakończyła się powodzeniem – Sokół wygrał bardzo ważny mecz 3:2, a decydującego gola w 89 minucie spotkania zdobył Tomasz Gajda. Olimpia wiosenne granie rozpoczęła w zupełnie inny sposób, bo na inaugurację pokonała u siebie KKS Kalisz 1:0. Niestety, to były ostatnie 3 punkty Olimpii w tej rundzie, bo pozostałe mecze to 2 remisy i 3 porażki, chociaż warto zaznaczyć, że dotychczasowi rywale elblążan to zespoły z górnej połówki tabeli.

W tej chwili Sokół dzięki ostatniej wygranej w Siedlcach mocno odetchnął i wskoczył na 9 miejsce, przez co wciąż zachowuje realne szanse na ostatnie miejsce w barażowej strefie – zespół trenera Piotra Jacka ma dziś 30 punktów oraz bilans bramkowy 32:32. Na takie zwycięstwo z pewnością czekają w Elblągu, bo tam sytuacja stała się już naprawdę nieciekawa – Olimpia w tej chwili zajmuje 18 miejsce (przedostatnie) w tabeli z dorobkiem 21 punktów i bilansem bramkowym 25:35. Tragedii nie ma, bo jedno zwycięstwo pozwoli na wyskoczenie ze strefy spadkowej, jednak wygrywać czas zacząć.

W Elblągu z pewnością liczą, że do skuteczności wróci najlepszy snajper Olimpii, czyli Janusz Surdykowski. Doświadczony snajper zdobył w tym sezonie 9 bramek, jednak w 2021 roku kolekcjonuje tylko kartki – ujrzał już 3 żółtka, ale gola jeszcze nie strzelił. Lepszy pod tym względem jest za to Dawid Wolny, czyli najskuteczniejszy gracz Sokoła – strzelec 13 bramek wiosną trafiał już dwukrotnie i w Ostródzie na pewno liczą na jego skuteczność w meczu z lokalnym rywalem. Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to po obu stronach mamy braku spowodowane karami za kartki – do Ostródy nie pojedzie na pewno Patryk Burzyński ukarany czerwoną kartką w poprzednim spotkaniu, z kolei w szeregach Sokoła zabraknie Adama Dobosza, który będzie pauzował za czwarte „żółtko”.

POPRZEDNIE MECZE:

 • 29.09.20 (II liga) Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 3:3
 • 08.02.20 (sparing) Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 1:0
 • 18.05.16 (III liga) Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 0:3
 • 24.10.15 (III liga) Olimpia Elbląg - Sokół Ostróda 1:0

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ SOKÓŁ OSTRÓDA – OLIMPIA ELBLĄG?

Według bukmacherów faworytem derbowego spotkania będzie Sokół – kurs na zwycięstwo Sokoła forBET ustalił na 2.28. Niewiele więcej płaci się za wygraną Olimpii (2.70), z kolei największą stawkę ustalono na remis – tutaj kurs wynosi 3.65. Ostatni mecz tych zespołów to prawdziwy festiwal bramek, bo zakończył się on remisem 3:3 – jeżeli ktoś zakłada podobny scenariusz, to należy zwrócić uwagę na zdarzenie „obie strzelą” po kursie 1.70 lub „powyżej 2,5 bramki” po kursie 1.81. Ten drugi zakład nie jest obcy zespołowi z Ostródy, bo dwa ostatnie mecze kończyły się właśnie w ten sposób (5 bramek w Siedlcach oraz 3 gole w Pruszkowie). Olimpia znacznie rzadziej zapewnia sporo goli, bo powyżej 2,5 gola zobaczyliśmy tylko w poprzednim meczu ze Stalą Rzeszów (wynik 1:3) – wcześniejsze 5 spotkań to wyniki 1:0 lub 0:0, dlatego zwolennicy tej opcji mogą zerknąć na zakład „poniżej 2,5 bramki” po kursie 1.90. To tylko kilka propozycji przygotowanych przez forBET – na stronie bukmachera znaleźć można ich znacznie więcej, a dokładnie 92.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU SOKÓŁ OSTRÓDA – OLIMPIA ELBLĄG.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #### 
##  # #   #  # 
# # # ##### #   
# # # #   # ### 
#  ## #   #  # 
#  # ###### ####