News - II liga

Horror w Siedlcach. Sokół w końcu zwycięski

2021-03-31 18:55:33 Sokół Ostróda, Pogoń Siedlce

Sokół Ostróda wygrał w Siedlcach. Fot. sokolostroda.com

Po emocjonującym spotkaniu Sokół Ostróda wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce 3:2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 89. minucie Tomasz Gajda, strzałem zza pola karnego.

Po sześciu meczach bez wygranej Sokół przełamał się i to na wyjeździe. Ostródzianie mieli optyczną przewagę, ale w pierwszej połowie nic z tego nie wynikało. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry i wbrew temu, co działo się na boisku, strzelanie rozpoczęli gospodarze.

Tym razem jednak Sokół pokazał charakter i mimo niekorzystnego wyniku wziął się do roboty. Co prawda pierwszy gol dla Sokoła padł po samobójczym trafieniu, ale potem już strzelali zawodnicy z Ostródy. Emocji nie brakowało do samego końca, a trzy punkty zapewnił podopiecznym Piotra Jacka Tomasz Gajda dopiero w 89. minucie.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra w Wielką sobotę 3. kwietnia o godz. 12. W II-ligowym derby województwa ostródzianie podejmą na własnym boisku Olimpię Elbląg.

• Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 2:3 (0:0)

1:0 - Pierzchała (64), 1:1 - Danielewicz (73 s), 1:2 - Rugowski (77), 2:2 - Brodziński (80 k), 2:3 - Gajda (89)

Sokół: Niezgoda - Brzuzy (71 Zimmer), Mazurowski, Żwir, Dobosz - Rugowski, Wicki, Gajda, Wolny (71 Czajkowski), Kalinowski (71 Mozler) - Siemaszko (90 Turek)