Stomil przegrał z ŁKS-em Łódź

2021-03-13 20:20:42 Stomil Olsztyn, ŁKS Łódź, Adam Majewski

Stomil Olsztyn przegrał 0:2 z ŁKS-em Łódź. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na własnym boisku 0:2 z ŁKS-em Łódź. Olsztyński zespół od 24 minuty musiał radzić sobie w osłabieniu po tym jak z boiska wyleciał kapitan drużyny Janusz Bucholc.

Po meczu nikt nie miał pretensji do piłkarza olsztyńskiego zespołu, bo faulował Łukasza Sekulskiego, który wychodził na czystą pozycję. Była to akcja ratunkowa. W ogóle mogłoby nie dojść do tego zdarzenia, gdyby Stomil na początku meczu szybko objął prowadzenie. Blisko strzelenia gola w 1 minucie był Wojciech Łuczak, a w 4 Rafał Remisz.

Do przerwy olsztyńska drużyna umiejętnie broniła bezbramkowego remisu, a bramki ŁKS strzelał dopiero w drugiej połowie. Najpierw Ricardinho wykorzystał błąd olsztyńskiej defensywy, a potem Pirulo wykończył składną akcję gości.

- Gratuluje ŁKS-owi wygranej - mówił po meczu Adam Majewski, trener Stomilu. - Drugi już mecz gramy w osłabieniu ponad godzinę. W drugiej połowie było widać, że opadliśmy z sił. Zdawaliśmy sobie sprawę z kim gramy i sztuka polegała na tym żeby dobrze wejść w meczu i to nam się udało. Stworzyliśmy 2-3 sytuacje, być może gdybyśmy strzelili przynajmniej jedną bramkę to mielibyśmy szansę wygrać. Nam się nie udało tego zrobić, na tym polega różnica w jakości. Potem jeszcze nieszczęśliwa czerwona kartka w początkowej fazie meczu i to tak wyglądało jak wyglądało.

I dodaje: - Do zespołu nie mam pretensji, jestem zbudowany postawą naszej drużyny. Do przerwy byliśmy bardzo dobrze zorganizowani, ale potem jedna bramka, która otworzyła wynik spotkania i byliśmy na straconej pozycji. Walczyliśmy do końca, opadliśmy z sił, były pojedyncze sytuacje po których mogliśmy się pokusić o bramkę. ŁKS miał dużą przewagę i po kontrze strzelił drugą bramkę. Dziękuje za walkę i determinację. My cały czas się rozwijamy, wiemy jakie mamy braki i możliwości. Za tydzień gramy z Widzewem i mam nadzieję, że w końcu wygramy.

Za tydzień Stomil gra u siebie z Widzewem Łódź.

Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2 Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:2

• Stomil Olsztyn - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)

0:1 - Ricardinho (68), 0:2 - Pirulo (84)

Stomil: Skiba - Bucholc, Byrtek, Remisz, Carolina, Straus (77 Mosakowski) - Łuczak (68 Szramka), Spychała (59 Tecław), van Huffel (46 Sierant), Hinokio - Szczutowski