News - Sparingi - I liga

Stomil wygrał ostatni sparing przed ligą. ZOBACZ GOLE!

2021-02-19 22:25:06 Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Adam Majewski

Stomil Olsztyn wygrał z Chojniczanką Chojnice. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

W piątek (19 lutego) piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrali ostatnie spotkanie sparingowe przed startem rundy wiosennej I ligi. Podopieczni Adama Majewskiego pokonali 2:1 II-ligową Chojniczankę Chojnice.

Olsztyński zespół wygrał spotkanie po niezłych 90 minutach. Dopiero jednak w drugiej połowie padły wszystkie gole. Najpierw w akcji sam na sam instynkt strzelecki pokazał Grzegorz Kuświk. Chwilę później wyrównała Chojniczanka. Zwycięskiego gola z rzutu karnego strzelił Jakub Mosakowski, a faulowany w polu karnym był Damian Byrtek.

- Cieszy zwycięstwo - mówił po meczu Adam Majewski, trener Stomilu. - Wygraliśmy w dobrym stylu. Straciliśmy bramkę minutę, dwie po strzelonym golu. Cały czas musimy pracować nad koncentracją. Zdecydowanie zasłużona wygrana. Forma cieszy, mam nadzieję, że za tydzień będzie podobnie.

Na środku obrony zagrał w tym spotkaniu Jakub Mosakowski. - Jego występ oceniam pozytywnie - mówi olsztyński szkoleniowiec. - Uniknął większych błędów, to było dla niego pierwsze spotkanie na tej pozycji. Jest zawodnikiem lewonożnym, więc jest mu trochę trudniej. Jest to kolejna alternatywa w razie kontuzji innych piłkarzy.