News - Sparingi - I liga

Stomil wygrał z liderem III ligi

2021-01-23 18:22:04 Stomil Olsztyn, Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Stomil Olsztyn wygrał sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil rozegrał trzeci mecz kontrolny. Na zgrupowaniu w Siedlcach olsztynianie pokonali 4:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, czyli lidera III ligi grupy 1.

Wolne w tym meczu dostali Grzegorz Kuświk, Viaceslavs Kudrjavcevs i Jakub Tecław. Stomil narzucił swój styl gry trzecioligowej Pogoni i od początku spotkania gra wysokim pressingiem i wysoko odbierał piłkę. Po takich akcjach olsztynianie zagrywali piłkę w poprzekpola karnego i starali się oddać strzał na bramkę rywali. Tak zdobyli trzy gole. W 10. minucie Maciej Spychała, w 28. nowy napastnik Dumy Warmii Adrian Sczutowski (przy współudziale bramkarza Pogoni Sebastiana Przyrowskiego) i tuż po przerwie, w 48. Koki Hinokio, po dobrej akcji Jonatana Strausa. Japończyk w biało-niebieskich barwach strzelił z 15 metrów pod poprzeczkę.

Okrasą meczu była ostatnia bramka dla Stomilu. W 68. minucie Sam van Huffel zdecydował się na akcję indywidualną i sieknął z dwudziestu kilku metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w bramce.

Pogoń odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Minutę po golu van Huffela miała rzut rożny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Damian Kołeczek i głowa skierował piłkę do siatki.

Kolejny sparing Stomil rozegra z Legią Warszawa. 27. stycznia, o godz. 16, najpewniej w Legia Training Center w Książenicach, olsztynianie po raz pierwszy w tym roku zagrają na naturalnej nawierzchni.

• Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Stomil Olsztyn 1:4 (0:2)

0:1 - Spychała (10), 0:2 - Szczutowski (28), 0:3 - Hinokio (48), 0:4 - van Huffel, 1:4 - Kołeczek

Stomil: Skiba (46 Kanclerz) - Bucholc (46 Sierant), Remisz (46 Szabaciuk), Byrtek (65 Carolina), Carolina (46 Mosakowski), Jońca (46 Straus) - Łuczak (46 van Huffel), Skrzypczak (46 Ogrodowski), Spychała (60 Dajnowski), Szramka (46 Hinokio) - Szczutowski (46 zawodnik testowany)